facebook.com

Marek ORYCH

Okręg Marki, miejsce 5

KWW JEDEN POWIAT - DOBRY SAMORZĄD

O mnie

Mam 37 lat. Wraz z żoną i córką od 11 lat mieszkam w Markach. Studiowałem w Warszawskim Collegium Civitas. Ukończyłem studia magisterskie ze specjalizacją "Analiza bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego".

Jestem osobą, która ceni sobie niezależność, dlatego zawsze chciałem mieć własny biznes. W 2016 r. w końcu udało mi się zrealizować plany i założyłem firmę. Nasze przedsiębiorstwo zajmuje się sprzedażą internetową oraz montażem drzwi wewnętrznych. Pod koniec 2022 r. wraz z żoną zdecydowaliśmy się rozszerzyć naszą działalność internetową o branżę ubezpieczeniową. 

O działalności społecznej

Pomagam innym i angażuję się w życie Marek. Od wielu lat działam jako wolontariusz na rzecz naszego miasta i jego mieszkańców. Biorę czynny udział w wielu wydarzeniach:

 • Od dwóch lat działam w sztabie organizacyjnym Memoriału Bercika;
 • Dwukrotnie byłem członkiem sztabu organizacyjnego Finału WOŚP. A zaczynałem w 2002 roku jako harcerz ZHP;
 • Co roku pomagam przy organizacji:
  • Spartakiady Rodzinnej - największej sportowo-rekreacyjnej imprezy organizowanej na terenie naszego miasta;
  • Konwentu Kobiet Szminka - kobiecej imprezy organizowanej z okazji 8 marca przez koleżanki z Mareckiego Klubu Kobiet z Pasją
  • Akcji Św. Mikołaj mieszka w Markach - pomagam przy dostarczaniu paczek najbardziej potrzebującym mieszkańcom;

Angażuję się również w takie akcje jak: sadzenie drzew w mieście, Onkobieg - marsz nordic walking oraz pikniki rodzinne (ostatnio w SP2).

Przy takich wydarzeniach jestem odpowiedzialny za dział techniczny. Odpowiadam za logistykę, budowę sceny, miasteczka namiotowego, zgranie nagłośnienia, oświetlenia, dostarczenie prądu do stoisk, koordynację firmy ochroniarskiej, współpracę z technikami z zewnętrznych firm.

Po godzinach

W wolnych chwilach lubię wędkować i spędzać czas z rodziną, najchętniej na Mazurach. Uwielbiam też saunować. W przyszłości chciałbym otworzyć własne saunarium z seansami saunamistrzów. Moją drugą pasją i aktywną formą spędzania czasu jest gra w siatkówkę. Razem z kolegami z Marek założyliśmy drużynę "Markowa Siatka". Trenujemy dwa razy w tygodniu. Gram również w białołęckiej lidze - na pozycji środkowego.

Dlaczego kandyduję

Startuję w wyborach, ponieważ:

 1. Jako Radny Powiatu będę starał się do zwiększenia finansowania powiatowych inwestycji w naszym mieście - tak, aby odzwierciedlały one pozycję naszego miasta - jednego z największych w powiecie;
 2. Jako przedsiębiorca dążę do rozwoju i promowania rynku lokalnego;
 3. Chciałbym stworzyć powiatowe targi przedsiębiorcze, gdzie lokalne firmy mogłyby promować swój biznes i przez to rozwijać lokalny biznes;
 4. Chciałbym również stworzyć powiatowe targi pracy, dzięki którym nasi mieszkańcy mogliby zdobyć informację na temat wolnych miejsc pracy w naszych okolicach. Dzięki temu nie musieliby jeździć do Warszawy do pracy;
 5. Jako współorganizator wielu wydarzeń chciałbym zwiększyć rolę powiatu przy organizowaniu imprez;
 6.  Jako sportowiec chciałbym uruchomić powiatowe turnieje sportowe.

Wspierają mnie

Marek od lat uczestniczy w organizacji Memoriału Huberta "Bercika" Manteuffla Wyścig MTB o Puchar Burmistrza Miasta Marki. Jest człowiekiem zaangażowanym społecznie, solidnym i takim, na którego zawsze można liczyć. Angażuje się społecznie również w inne imprezy organizowane na terenie naszego miasta. Jest zawsze pomocny i nigdy nie przechodzi obojętnie, gdy ktoś potrzebuje pomocy.

Marta Krysińska-Kudlak, członek sztabu Memoriału Bercika

 

Marka poznałam podczas organizowanego co roku w Markach "Memoriału Bercika". Pomagał w ekipie technicznej.
Jest osobą otwartą na potrzeby drugiego człowieka.  Zawsze uśmiechnięty, angażuje się w wiele akcji pomocowych na terenie miasta. Wspiera także działania naszej Fundacji podczas Konwentu Kobiet czy ONKO Rajdu.
Jest wieloletnim mieszkańcem Marek. Zna dobrze plusy i minusy życia w naszej małej ojczyźnie.

Uważam, że będzie dobrym reprezentantem mieszkańców Marek w powiecie i zadba z troską o nasze potrzeby.

Beata Sawoń, psycholog, prezeska Fundacji "Marecki Klub Kobiet z Pasją"

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3