facebook.com

Magdalena SZAFARZ

Okręg nr 2, miejsce 2

O mnie

Jestem mamą najwspanialszej na świecie 6-miesięcznej córeczki i fantastycznego 7-letniego syna. Uważam się za kobietę przedsiębiorczą, zadowoloną z życia, która chce wspierać rozwój Marek, bo Marki to moje miasto i tu skupiam swoją uwagę.

O moim doświadczeniu i działalności społecznej

Przez 16 lat byłam nauczycielką w Szkole Podstawowej nr 1. Teraz jednak oddaję się swojej największej pasji jaką jest prowadzenie szkoły tańca i jogi - "Akademia Pani Szafki". Razem z podopiecznymi i współpracownikami corocznie organizujemy pomoc dla dzieci z domów dziecka czy dzieci dotkniętych chorobami. Organizuję i wspieram wiele wydarzeń kulturalnych i sportowych na terenie Marek, takich jak Festiwal Tańca Akademii Pani Szafki, Spartakiada Rodzinna, WOŚP, Bieg Nocny Marek, Św. Mikołaj mieszka w Markach, Dni Marek, Festyny i pikniki rodzinne na terenie Marek. 

O mojej działalności samorządowej

W kadencji Rady Miasta 2018-2024 pełniłam funkcję Przewodniczącej Komisji Oświaty, Kultury i Sportu. To okres ogromnych zmian w tej dziedzinie. W tym czasie:

  • otworzyliśmy Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne
  • wybudowaliśmy Plac Wolontariuszy - miejsce spotkań na świeżym powietrzu
  • wybudowaliśmy dwa obiekty przedszkolne
  • rozbudowaliśmy Szkołę Podstawową nr 2 
  • wyremontowaliśmy placówkę szkolną przy Dużej

Kolejne inwestycje są w przygotowaniu. Naszym celem jest m.in. wybudowanie kompleksu edukacyjnego, zawierającego żłobek z oddziałami przedszkolnymi, szkołę podstawową oraz zaplecze sportowo-rekreacyjne.

O naszej małej ojczyźnie

Drodzy Sąsiedzi, 

Jako Radna obecnej kadencji chcę się dzielić z wami moją wiedzą i nabytym doświadczeniem. Czuję się częścią mojego miasta i chcę je wspierać na tyle, ile mogę i potrafię. Dlatego, jeśli mam możliwość to współpracuję z instruktorami z Marek i korzystam z lokalnych usług, zamierzam stworzyć kolejne miejsca przyjazne dzieciom i ich rodzicom. 

Uważam, że każdy z nas ma wpływ na nasze miasto, na swój stan życia. Jedni zakładają firmy świadczące usługi, inni z nich korzystają, a na końcu zyskują i mieszkańcy i miasto. Proponuję społeczne działanie, które mogłoby pomóc każdemu z nas. Gdyby każdy z nas wspierał swojego sąsiada, każdy by na tym skorzystał. Bo wspieranie sąsiada zawsze ma sens.


 

zdjecie
fot. 1