facebook.com

Emilia PAŁUSKA

Okręg nr 1, miejsce 4

Kim jestem?

Przedsiębiorczą kobietą i szczęśliwą mamą. Z wykształcenia polonistką oraz nauczycielem wychowania przedszkolnego. Mieszkam w Markach od siedmiu lat, a od sześciu lat prowadzę żłobek "Nasze Skarby". Daje mi to ogromną satysfakcję. Praca z najmłodszymi jest dla mnie pasją, a uzyskanie zaufania ich rodziców - olbrzymim sukcesem, będącym owocem ciężkiej pracy.

Dlaczego kandyduję?

Współpracuję z szerokim gronem mareckich rodziców. Codzienne mam doskonałą okazję wsłuchiwać się w ich głosy. Z jednej strony widzą wiele pozytywnych zmian w życiu naszego miasta, z drugiej - wszyscy zdajemy sobie sprawę, że jest jeszcze wiele do zrobienia.

Dlatego chcę czynnie włączyć się w życie naszego miasta. Dynamiczny rozwój Marek stawia przed nami nowe cele i zadania, które wymagają dużo zaangażowania i zapału do ich realizacji. A tego mi - jako kobiecie aktywnej i przedsiębiorczej - nie brakuje! Wasze poparcie umożliwi mi działanie na rzecz poprawy warunków codziennego życia wszystkich mieszkańców naszej mareckiej społeczności. W ten sposób to również Państwo będą mieć wpływ na to jak wygląda nasze miasto i jak będzie nam się w nim żyło. Razem jesteśmy silniejsi!

Moje priorytety....

...to potrzeby mieszkańców, o których tak często słyszę od mareckich rodziców, czyli:

  • realizacja projektu nowej szkoły podstawowej przy ul. Żeromskiego 
  • przebudowa dróg gruntowych w asfaltowe (tak jak się stanie w niedalekiej przyszłości z ul. Kozacką, Butrymów, Wiśniowieckiego)
  • modernizacja oświetlenia drogowego, która zwiększyła bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta
  • budowa i poprawa stanu chodników
  • zwiększenie liczby bezpiecznych przejść dla pieszych, a także progów zwalniających
  • tworzenie kolejnych ciekawych rekreacyjnie miejsc dla całych rodzin

Bardzo ważną kwestią zawsze było i jest dla mnie bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, dlatego działając w Radzie Miasta będę wspierać i dołożę wszelkich starań, aby w mareckich przedszkolach i szkołach odbywały się pożyteczne akcje społeczne, wychowawcze i informacyjne, uczące najmłodszych poprawnych wzorców zachowań.

Nie mogę zapewnić Was, Drodzy Sąsiedzi, że wszystkie powyższe potrzeby od razu zostaną szybko zrealizowane, ale zapewniam, że zrobię co w mojej mocy, aby tak się stało,

Po godzinach

Jestem wrażliwa na dobro dzieci i młodzieży. Dlatego angażuję się w pomoc dla najbliższych domów dziecka oraz dzieci z rodzin dotkniętych ubóstwem. Wspieram również najmłodszych w walce z ciężkimi chorobami. Cieszy mnie, że do tych akcji włączają się również rodzice moich podopiecznych. Wspólnie wspieramy organizację takich wydarzeń jak np. "Święty Mikołaj mieszka w Markach" czy zbiórki, których celem jest leczenie chorób przewlekłych u dzieci. 

Współpracuję również z marecką fundacją "Otwarte Serce" wspierając jej młodych podopiecznych w doskonaleniu i podnoszeniu kwalifikacji w pracy z najmłodszymi dziećmi.

Wspierajmy się wzajemnie!

Będąc w stałym kontakcie z mieszkańcami Marek, którzy powierzają mi pod opiekę swoje dzieci, czuję silną przynależność lokalną i przez to mocno identyfikuję się z naszym miastem. Dlatego często korzystam z usług mareckich przedsiębiorców: hurtowni, szkół językowych, instruktorów zajęć. Uważam, że takie sąsiedzkie działalności należy pielęgnować, aby wzajemnie się wspierać!

Mówią o mnie

Elżbieta Błońska, zastępca Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Markach

Miałam okazję poznać Panią Emilię, gdy moje wnuki rozpoczynały edukację w jej placówce. Od pierwszej chwili Pani Emilia dała się poznać jako osoba pełna ciepła i empatii, dbająca w pierwszej kolejności o dobro dzieci. Współpraca z Panią Emilią to gwarancja doskonałej organizacji, dbałości o szczegóły, a przede wszystkim serca wkładanego w każde zadanie

Monika Kowynia, mieszkanka Marek

Pani Emilia Pałuska to osoba z ogromnym sercem do dzieci. Zajmując się ich wychowaniem od najmłodszych lat. Wie jak ważny jest "dobry start" w życiu każdego człowieka, dlatego doskonale potrafi zrozumieć potrzeby najmłodszych jak i ich rodziców. Jako osoba pełna ciepła i empatii potrafi przyciągać do siebie ludzi - zarówno tych starszych jak i tych najmłodszych. Z ogromną wiedzą w dziedzinie edukacji zawsze służy wsparciem i dobrą radą.

Katarzyna Szczęsna, kierownik Centrum Integracji Społecznej

Emilia Pałuska ma dużą wiedzę, jednocześnie wykorzystuje w relacjach doskonałe umiejętności słuchania, co buduje zaufanie i wiarygodność. Dała się poznać jako osoba empatyczna, pomocna, zaangażowana w działania ekonomii społecznej. Pani Emilia z chęcią przyjęła na praktyki i do pracy uczestniczki Centrum Integracji Społecznej. Dała szanse młodym dziewczynom, otoczyła je profesjonalną opieką pracodawcy i podzieliła się pedagogicznym doświadczeniem.

Jestem bardzo zadowolona z naszej współpracy. Cieszę się, że w naszym mieście jest taki pracodawca nie tylko rzetelnie wykonujący swoją pracę pedagoga, opiekuna, pracodawcy, ale mający na względzie współpracę i dobro innych.

zdjecie
fot. 1
fot. 2