facebook.com

Ksawery MIKOSZ

Okręg nr 3, miejsce 6

O mnie

W tym roku minie okrągłe pół wieku mojego życia. Mieszkam w Markach już od ponad 20 lat wraz z rodziną: żoną, córką i synem. I nadal będziemy tu mieszkać. Po bliższym poznaniu nasze miasto okazuje się bardzo przyjemną miejscowością: pełną już zrealizowanych projektów, ale też z całą gamą możliwości nowych działań. Stoją za tym ludzie, którzy tu mieszkają i którzy angażują całą swoją uwagę, serce i siłę, aby uczynić Marki lepszym miejscem do życia. Od kilku lat i ja staram się dołożyć cegiełkę do wspólnego dobrostanu naszego miasta. Jestem współautorem projektów do Mareckiego Budżetu Obywatelskiego. Jeden z nich uzyskał Państwa zaufanie i wygrał w głosowaniu. Jest to realizowana właśnie tężnia solankowa “Mały Ciechocinek". 

O moim doświadczeniu

Pracuję zawodowo w państwowym przedsiębiorstwie o strategicznym znaczeniu dla gospodarki i bezpieczeństwa Polski. Jest to praca odpowiedzialna, którą realizuję sumiennie i z największym zaangażowaniem. 

Od wielu lat angażuję się w sprawy bloku przy ul. Małachowskiego, w którym mieszkam, będąc członkiem Rady Osiedla, nawet jej przewodniczącym. Ta działalność daje sporo satysfakcji, ale też uczy kontaktu z ludźmi - to ważna umiejętność, którą chciałbym wykorzystać w większym stopniu i w szerszym aspekcie.

Dlaczego kandyduję

Zdecydowałem się ubiegać o funkcję radnego, bo zależy mi na tym, aby Marki kontynuowały rozwój, który w ostatnich latach widać dookoła. Oddaliśmy do użytku Mareckie Centrum Edukacyjno - Rekreacyjne, które jest miejscem unikatowym w skali województwa i kraju. Zmodernizowaliśmy lub zbudowaliśmy wiele elementów miejskiej infrastruktury, m.in. poprawiając nawierzchnię ponad 100 ulic. 

Dużo się działo, jednak nadal mnóstwo wyzwań stoi przed radą miasta, burmistrzem i wszystkimi mieszkańcami. Chcę włączyć się w tę działalność znacznie głębiej, odważniej i z pełną świadomością odpowiedzialności i trudu, które się z tym wiążą. Zdecydowałem się przystąpić do Komitetu Wyborczego Wyborców Burmistrza Jacka Orycha, który jest za sterami 9 lat i pod którego rządami Marki wykonały ogromny skok cywilizacyjny. To dzieło warto kontynuować. Będę wdzięczny za Wasz głos i obiecuję, że zaufanie, którym mnie Państwo obdarzą wykorzystam najlepiej, jak tylko będzie to możliwe.


 

zdjecie