facebook.com

Tomasz LIPKA

Okręg nr 3, miejsce 5

O sobie

Mam 46 lat. Jestem przedstawicielem trzeciego pokolenia naszej rodziny mieszkającym w Markach. Ukończyłem szkołę średnią o profilu elektrotechnicznym, lecz moje zainteresowania poszły w kierunku elektroniki samochodowej. Prowadzę w Markach firmę od 25 lat. Jestem szczęśliwym mężem oraz tatą dorosłego już syna, który pomaga mi w pracy jednocześnie studiując. 

Moją pasją są przede wszystkim podróże, które umożliwia mi częściowo moja praca. Hobby to oczywiście wędkarstwo. Czas spędzony nad wodą w otoczeniu natury jest bezcenny.

O działalności społecznej

Zakosztowałem jej w ubiegłym roku i... nie będzie to moje ostatnie słowo! Wziąłem udział w akcji "Św. Mikołaj mieszka w Markach", dzięki której ubodzy mieszkańcy naszego miasta zostali obdarowani prezentami i darami na święta Bożego Narodzenia. Radość w oczach dzieci oraz seniorów utwierdziła mnie w przekonaniu, że warto pomagać.

Moje cele

Dzięki prowadzeniu własnej działalności przez te 25 lat miałem okazję wiele razy rozmawiać z mieszkańcami na temat naszego miasta i ich oczekiwań na przyszłość.

Jako radny chciałbym dalej rozwijać infrastrukturę Marek - od dróg po ścieżki rowerowe. Wiem, że to temat rzeka, ale każdy kilometr zrobionej drogi jest dla mieszkańców na wagę złota. 

Jako mieszkaniec Zieleńca widzę, ile zostało już zrobione i ile jeszcze jest do zrobienia.

Drugim tematem, którym się zajmę, poprawa bezpieczeństwa w Markach, czyli rozbudowa monitoringu oraz doprowadzenie do większego zaangażowania naszej policji w bezpieczeństwo mieszkańców. Plaga kradzieży aut, włamania do domów i bardzo częste umarzanie postępowań, to bardzo częste tematy dyskusji, który przewiją się w internecie oraz w rozmowach między sąsiadami.

Bliski memu sercu jest temat zagospodarowania terenu przy MCER. Z racji mojego hobby oraz rosnącej liczby wędkarzy, których widuję nad naszymi glinkami, chciałbym stworzyć infrastrukturę, która pomoże w bezpiecznym wędkowaniu i będzie miejscem rodzinnych spotkań.
 

Ważną kwestią jest budowa szkoły średniej w Markach. Każdy rodzic wie, jak byłaby to przydatna inwestycja. Miejskie liceum mieści się w Pałacu Briggsów, ale lepiej byłoby przygotować dla uczniów nowy, dostosowany do współczesnych warunków obiekt. Niech młodzież ma szkołę blisko domu zamiast wczesnej pobudki o 6.00 rano i wyprawy do Warszawy.

Mam nadzieję, że mój program będzie dla Państwa argumentem do oddania głosu właśnie na mnie.
 

Z poważaniem
Tomasz Lipka


 

zdjecie
fot. 1
fot. 2