facebook.com

Dagmara SZAFRAŃSKA

Okręg nr 3, miejsce 4

O mnie

Mam 46 lat. Od października 2004 r. jestem dumną mieszkanką Marek, a dokładniej Pustelnika. Od 24 lat jestem w związku z Kamilem, założycielem i pierwszym naczelnikiem reaktywowanej Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach. Mam prawie osiemnastoletniego syna Antka, który uczy się w technikum informatycznym. Mieszka z nami rudy kot Janek, którego adoptowaliśmy z Fundacji Bezdomniaki.

O moim doświadczeniu

Studiowałam produkcję filmowo-telewizyjną na Uniwersytecie Śląskim. Od 14 lat pracuję w mareckiej drukarni offsetowej Hera, w której obsługuję kluczowych klientów. Od lat - jako firma - wspieramy wiele mareckich inicjatyw.

O działalności społecznej

Na przestrzeni lat obserwuję, jak bardzo zmieniają się Marki, ale widzę też, że jest jeszcze dużo pracy, by nam wszystkim żyło się lepiej i wygodniej. Dlatego sama czynnie włączam się w wiele inicjatyw społecznych.

Kamil "zaraził" mnie pasją niesienia pomocy innym. W naszej mareckiej OSP jestem członkiem wspierającym, a po uzyskaniu tytułu KPP (najwyższy stopień wyszkolenia ratowniczego) czynnie uczestniczyłam w zabezpieczaniu m.in. imprez miejskich. Wspieram OSP na różnego rodzaju imprezach i inicjatywach, reprezentuję OSP Marki na uroczystościach państwowych i religijnych.

Razem z innymi kobietami tworzę Marecki Klub Kobiet z Pasją. Inicjatywa powstała z potrzeby jednoczenia płci pięknej, wspierania się, pomagania sobie w trudnych dla nas chwilach i przeżywania wspólnych radości. Naszą główną coroczną inicjatywą jest Szminka - konwent kobiet dla kobiet.

Czynnie uczestniczę też w zajęciach Nordic Walking (NW) w grupie "Marki na kijach". Uzyskałam też uprawnienia i jestem instruktorem NW. Wspólne chodzenia z kijami po naszych mareckich lasach pozwala na fantastyczny reset i świeże spojrzenie na świat. Żartujemy, że to nie jest Nordic Walking, tylko Nordic Ploting. ;-) W październiku przypominamy kobietom, jak ważna jest profilaktyka. Organizujemy Onko Rajd.

Kilka razy miałam przyjemność stanąć na scenie naszego Mareckiego Ośrodka Kultury. Zostałam zaproszona do kilku projektów teatralno-wokalnych. Jednym z nich była sztuka "Wariatka z Chaillot" w której grałam jedną z tytułowych ról.

Co proponuję

  • W Markach tematem flagowym są nawierzchnie dróg. Oprócz tego chciałbym poprawić oświetlenie: wymienić stare lampy na nowe, bardziej oszczędne i dające więcej światła. Zwiększy to bezpieczeństwo w wielu miejscach. Z kwestii szczegółowych chciałabym poprawić skrzyżowania z ulicą Wspólną na całej jej długości: niektóre wyjazdy z bocznych uliczek są bardzo niebezpieczne.
  • Warto również stworzyć miejsce dla młodych mam, gdzie wspólnie mogłyby się wymieć swoimi doświadczeniami i przebywać z kobietami z podobnymi problemami i radościami.
  • Chciałbym postawić na ludzi w średnim wieku - zachęcić ich do większego udzielania się w wielu inicjatywach miasta oraz zaproponować im aktywizujące programy.
  • W naszym mieście powstaje Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna oraz Centrum Wspierania Rodziny Pomost. Chciałabym, żeby marecka młodzież wiedziała, że zawsze znajdzie tam czas i zrozumienie dla swoich problemów.
  • Marzy mi się park linowy w Markach. Może udałoby się pozyskać kogoś, kto byłby zainteresowany terenem miejskim i chciałby zainwestować w taką formę rekreacji?
  • Na sercu leży mi także los bezdomnych kotów i psów. Jest ich niestety całe mnóstwo w mojej okolicy. Dlatego tak ważne jest podtrzymywanie nieodpłatnego program sterylizacji psów i kotów.

To tylko część pomysłów i inicjatyw, które chciałabym wdrożyć w Markach. Bez Waszego wsparcia ich realizacja nie będzie możliwa. Dlatego proszę o Was głos. 

Dajcie znać, co jeszcze chcielibyście zrobić w Markach; razem na pewno nam się uda!

Każdy z nas może to zrobić

W naszym mieście co rok przybywa wielu nowych mieszkańców, a mimo to nie wystarcza pieniędzy na inicjatywy, które pomogłyby nam się rozwijać. To dlatego, że część z mieszkańców mieszka w Markach, a podatki płaci gdzie indziej. A przecież sprawa jest prosta - wystarczy złożenie deklaracji z mareckim adresem, by nasze podatki pomogły lokalnej społeczności rozwijać się. Chcę zwiększać świadomość wśród nowych mieszkańców, że warto jest inwestować w miejsce, gdzie się mieszka i wychowuje swoje dzieci, bo nasze podatki mogą wiele zmienić.

Po godzinach

W wolnych chwilach uwielbiam dobrą książkę. Moją pasja są filmy i uwielbiam odkrywać je w kinach studyjnych. W ciepłych miesiącach żeglujemy po Wielkich Jeziorach. Uwielbiam też chodzić po górach. Bieszczady to moja wielka miłość. 

 

Popierają mnie...

Marta Krysińska-Kudlak -  przyjaciółka 

Dagmarę znam od wielu lat, razem działamy w MKKP, a w ostatnich latach również w Marki na Kijach. Brałyśmy udział też w szeregu innych mareckich wydarzeń gdzie dała się poznać jako odpowiedzialna, skrupulatna i zaangażowana dbająca zarówno o wykonanie powierzonego zadania jak i sprawnej komunikacji ze wszystkimi. Jestem przekonana, że sprawdzi się w swoim nowym wyzwaniu, w czym będę jej szczerze kibicować!

Sylwia Kadaj - sąsiadka 

Znam Dagmarę już 20 lat. Kobieta orkiestra. Pracowitość, zaangażowanie we wszystko co robi oraz pomysłowość to jej znaki szczególne. To wszystko, w połączeniu z doskonałymi umiejętnościami organizacyjnymi oraz pasja do działania w różnych dziedzinach, czyni Ja idealna kandydatka do Rady Miasta.

Marcin Brzeiński  - strażak 

Dagę znam od początku działalności w OSP, gdzie wspólnie uczestniczyliśmy w rozruszaniu jednostki. Uczestniczyliśmy tez w szeregu innych mareckich wydarzeń gdzie dała się poznać jako odpowiedzialna, skrupulatna i zaangażowana osoba dbająca zarówno o wykonanie powierzonego zadania jak i sprawnej komunikacji ze wszystkimi. Stale rozwija swoje pasje dbając o ty, by pozostać blisko innych ludzi. Jestem przekonany, że sprawdzi się w swoim nowym wyzwaniu!

Milena Starczewska - Koleżanka z MKKP 

Popieram kandydaturę Dagmary na Radną Naszego Miasta! Z Dagmarą znamy się od ponad 10 lat. Podczas tego czasu widzę jak Dagmara lubi działać, ile ma dobrej energii i jak potrafi się nią dzielic z innymi ludźmi. Uśmiechnięta, pomocna ale tez bardzo konkretna. Jestem przekonana, że jeśli zostałaby Radną wspaniale działałaby na rzecz Naszego Miasta! Marki na pewno dzięki temu zyskają! Popieram! I będę głosować!

Justyna Misiura - Kijkowa koleżanka 

Wnikliwa, pomysłowa, zdecydowana, aktywna i odpowiedzialna - te cechy idealnie opisują Dagmarę jaką znam i na której polegam podczas współorganizacji lokalnych wydarzeń, jak i na co dzień. Jest coś jeszcze co ją wyróżnia: jest bardzo empatyczna i zawsze przejmuje się sytuacją drugiego człowieka. Jestem przekonana, że wniesie nowe spojrzenie i pomysły do naszego mareckiego samorządu z korzyścią dla mieszkańców.

Agnieszka Gawkowska - koleżanka 

Dagmara to rzetelna firma. Pomocna, obowiązkowa, kreatywna i niezwykle serdeczna. Zestawienie tych cech w współczesnych czasach to gwarancja solidności i sprawczości u przyszłego samorządowca. 

Beata Sawoń - Szefowa Mareckiego Klubu Kobiet z Pasją, psycholożka, koleżanka

Dagmarę poznałam podczas jej działań dla Ochotniczej Straży Pożarnej w 2013 roku. Jest osobą niezwykle aktywną i odważną. Szybko włączyła się w działania charytatywne Fundacji "Marecki Klub Kobiet z Pasją", wspierając grupę swoją wiedzą. Od kilku lat pomaga także w prowadzeniu treningów Nordic walking grupy "Marki na kijach". Dagmara wie, jak to jest mieszkać w Markach, wychowywać tu dzieci, pracować. Zna dobrze troski kobiet, których życie jest związane z tym miastem. Rozumie potrzeby swoich sąsiadek. Jest bardzo dobrze zorganizowana i skuteczna w prowadzeniu projektów, za które odpowiada. Wiem, że sprawy miasta Marki są dla niej bardzo ważne i że będzie skutecznie dążyła do realizacji złożonych wyborcom obietnic. 

Jolanta Bobel - koleżanka 

Dagmara Szafrańska jest osobą kreatywną, aktywną społecznie i angażującą się w lokalne inicjatywy związane z kulturą, sportem i bezpieczeństwem . Jest kobietą postępową, spełnioną zawodowo, doświadczoną, gwarantującą zmianę  i  wysoką  jakość  pracy  w przyszłej Radzie Miasta. Życzę Dagmarze powodzenia w wyborach i owocnej pracy na rzecz lokalnej społeczności Marek.

Monika Jeżak - koleżanka  z pracy 

Znam Dagmarę od kilku lat, jest kobietą pracowitą, sumienna i zaangażowaną w to co robi. Potrafi szybko znaleźć rozwiązanie problemów. Jest otwarta i chętna do pomocy. Popieram jej kandydaturę. 

Ewa Guzewicz - kandydatka na Radną Miasta Marki okręg II 

Z Dagmarą znamy się i działamy wspólnie charytatywnie już wiele lat. To pełna ciepła i empatii osoba, na wskroś uczciwa i skromna. To kobieta, co ognia się nie boi, bo jest strażakiem! Jestem przekonana, że dzięki Jej niezwykłym umiejętnościom oraz różnorodnemu doświadczeniu stanie się świetną radną miasta wypełniając wszystkie potrzeby z właściwym sobie zaangażowaniem. Współpraca z Nią to czysta przyjemność. 

Aneta Sulig - sąsiadka i koleżanka 

Marki potrzebują zaangażowanych społecznie ludzi. Dagmarę znam osobiście, przez lata w swojej działalności społecznej udowodniła że praca dla dobra innych jest jej pasją. Działa aktywnie w różnych akcjach społecznych, poświęca swój czas, energie na pracę dla dobra naszego miasta. To osoba zaangażowana w rozwój miasta, poprawę jakości życia mieszkańców. Jestem przekonana że jej doświadczenie oraz świeże spojrzenie na problemy dadzą nowe pomysły na ich rozwiązanie. Dlatego swoim głosem popieram jej kandydaturę.

Karina Dymkowska - koleżanka z pracy 

Dagmara jest cudowną i pracowitą kobietą posiada ogromną wiedzę na temat naszego miasta marki jest profesjonalistką w tym co robi i zawsze dąży do wytyczonego celu pojawia się zawsze tam gdzie trzeba i praca z nią przynosi same owoce Nie mam wątpliwości że jako radna naszego miasta poradzi sobie na pewno piszę jako koleżanka i rodowa mieszkanka Marek.

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4