facebook.com

Dariusz PIETRUCHA

Okręg nr 4, miejsce 7

O mnie

Mam 59 lat, jestem szczęśliwym mężem, ojcem trójki dzieci i mieszkańcem Marek od urodzenia. W latach 1987-2017 prowadziłem działalność gospodarczą. Jestem członkiem Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego, a przez pięć lat miałem zaszczyt być jego prezesem. W latach 2010-2017 pełniłem funkcję przewodniczącego Rady Rodziców przy Zespole Szkół nr 2 w Markach. Jestem członkiem Parafialnej Rady Duszpasterskiej przy parafii św. Andrzeja Boboli w Markach-Strudze. 

O doświadczeniu samorządowym

W latach 2010- 2017 byłem radnym miasta, jednocześnie pełniąc funkcję przewodniczącego Komisji Budżetowo-Gospodarczej. Siedmioletnia praca w Radzie Miasta to przede wszystkim zdobycie ogromnego doświadczenia w pracy samorządowej. Od 2017 r. mam zaszczyt pełnić funkcję zastępcy Burmistrza Miasta Marki. 

W tym czasie w Strudze oblicze odmieniło wiele ulic. Na liście realizacji są m.in. Letnia, Niecała, Wiewiórki, Poprzeczna, Ziołowa, Fiołkowa, Długa, Skorupki, Długosza. Wybudowaliśmy bezpieczny i wygodny dojazd do Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Wczasowej. Przebudowaliśmy al. Piłsudskiego na odcinku od Legionowej do granicy miasta. Mamy nowe chodniki, ścieżkę rowerową, wiaty na rowery oraz nowoczesne oświetlenie.

Wiele z inwestycji powstało przy wydatnym zaangażowaniu środków zewnętrznych. Cały czas pracujemy, aby jak najwięcej pozyskiwać pieniędzy na inwestycje w naszym mieście. 

Przykładem są rządowe pieniądze uzyskane na wymianę starych opraw oświetleniowych na nowoczesne lampy LED. Jeszcze w tym roku u nas w Strudze zostanie uruchomiony proces wymiany starych lamp. 

Pozyskaliśmy także 13 mln zł na zamianę dróg gruntowych na asfaltowe. W ciągu dwóch lat prace będą realizowane m.in. na Akacjowej, Borówkowej, Kamiennej, Kolorowej, Marmurowej, Pomarańczowej, Spacerowej (od rzeki do nr 182), Tęczowej, Zielonej (od Piłsudskiego do Borówkowej), Żurawinowej, a także odcinkach ulic Krasińskiego, Królowej Marysieńki i Orła Białego. Bardzo mocno pracujemy, aby na tej liście znalazła się ul. Dąbrowskiego i jesteśmy na ukończeniu kompletowania dokumentacji. 

Pozyskaliśmy również środki na modernizację placów zabaw. W naszym rejonie plac zabaw przy ul. Grażyny zyska nowe oblicze. 

Wystąpiliśmy o środki na remont zabytkowego budynku kolejowego przy placu ks. Markiewicza. Planujemy tam zrobić miejsce spotkań i integracji mieszkańców Strugi. 

Drogi Wyborco,

Kandyduję do Rady Miasta nie dla zaspokojenia własnej próżności. Jestem osobą aktywną, analityczną i z dużym doświadczeniem samorządowym, które chciałbym wykorzystać w pracy na rzecz naszej społeczności. Wiele zostało zrobione, ale jest jeszcze wiele do zrobienia, aby w naszym mieście żyło się nam wszystkim lepiej, wygodniej i bezpieczniej. 

Nie jestem członkiem żadnej partii politycznej, pragnę służyć naszej lokalnej społeczności i dbać o jej racjonalny rozwój. Jeśli obdarzycie mnie zaufaniem, obiecuję dbać o interesy nas mieszkańców zarówno w skali globalnej jak i lokalnej. 

Moim priorytetem w przyszłej kadencji będzie doprowadzenie do wybudowania ciągu Karłowicza-Sobieskiego-Modrzewiowa oraz ul. Granicznej. Jestem przekonany, że w 2024 roku uda się rozstrzygnąć przetarg i wyłonić wykonawcę. Mamy gotową dokumentację oraz ogromną determinację, aby ta inwestycja została uruchomiona. 

Doświadczenie, jakie zdobyłem będąc radnym i pełniąc funkcję zastępcy burmistrza, z pewnością zaprocentuje. Oddany głos na moją osobę nie będzie zmarnowany. Liczę na Państwa poparcie.

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 5
fot. 6
fot. 7