facebook.com

Anna CHOJECKA

Okręg nr 1, miejsce 2

Kim jestem

Jestem nauczycielem - pedagogiem i rodowitą mieszkanką naszego miasta. Z rodzinnego domu wyniosłam szacunek dla tradycyjnych wartości, którymi kieruję się w życiu i pracy. Ukończyłam studia wyższe magisterskie na kierunku informacja naukowa i bibliotekoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. W 2020 r. ukończyłam studia podyplomowe (pedagogika specjalna w zakresie edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną, oligofrenopedagogiką oraz z zaburzeniami ze spektrum autyzmu). Po 38 latach pracy przeszłam na emeryturę. Mam 59 lat. Kocham dzieci i społecznie  pomagam im w rozwoju. Jestem również szczęśliwą żoną, mamą i babcią. 

Działalność społeczna

Jako wolontariuszka udzielam się w fundacjach: "Miej serce", "Czerwone Noski". Jestem członkiem Stowarzyszenia Projekt Marki. Sympatyzuję z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Wspieram charytatywnie ofiarując swój czas dzieciom, młodzieży seniorom poprzez spotkania, rozmowy i rozwiązywanie problemów wychowawczych i rodzinnych.

Doświadczenie samorządowe

Jestem radną Marek od 2018 r. Od 2018 do 2024 r. sprawuję funkcję wiceprzewodniczącej Komisji Oświaty Kultury i Sportu, byłam także okresowo przewodnicząca Komisji Statutowej. Jestem przewodniczącą klubu "Tak, zmieniamy Marki". Działam na rzecz inwestycji w południowej części Marek. Służę mieszkańcom Marek, a nie partiom politycznym.

Co osiągnęłam

Sprawując mandat radnej udało mi się zadbać i zrealizować dwa parkingi rowerowe przy ul. Sosnowej i przy Alei Piłsudskiego. Zadbałam o oświetlenie ul. Butrymów. W sąsiednich ulicach: Bilewiczów, Żółkiewskiego i Krzywej powstały nakładki asfaltowe. W najbliższym czasie przy ul. Kozackiej, Wiśniowieckiego i Żeromskiego powstaną kolejne takie drogi. 

Co chcę zrobić

Jako radna będę chciała w swoim rejonie zadbać o zmianę ich nawierzchni z gruntowych na asfaltowe. Chciałabym stworzyć więcej dróg rowerowych i chodników oraz wykonać kolejne place zabaw. 

Cieszy mnie, że przy ul. Zygmuntowskiej powstanie pierwszy miejski żłobek. Będę dążyła do wybudowania w tej lokalizacji również szkoły i przedszkola.

Jestem Polką i Markowianką, która chce, aby każdy mieszkaniec był zadowolony i czuł się bezpiecznie w Markach. Razem z Wami - mieszkańcami mogę zadbać o uśmiech i lepsze warunki życia w naszym mieście. Liczę na Was w wyborach samorządowych.

Moje motto

"Miej serce i patrz w serce"

 

Wspiera mnie

Prof. dr.  hab. Tadeusz Wojciechowski

W wyborach samorządowych mniej ważne są poglądy polityczne kandydatek i kandydatów. Najważniejszy jest ich stosunek do ludzi, udzielające się otoczeniu pogodne usposobienie, chęć pomocy i wytrwałość w jej realizacji. Właśnie takie cechy ma Pani Anna Chojecka, zawsze uśmiechnięta i troskliwa. Jako mieszkańcy Marek będziemy wraz z żoną na Nią głosować w nadchodzących wyborach.

zdjecie
fot. 1