facebook.com

Karolina KLIMOWICZ

Okręg nr 4, miejsce 5

O mnie

Jestem mężatką i mamą trójki wspaniałych dzieci w wieku 3, 9 i 13 lat. W Markach mieszkam od 13 lat. To wystarczająco dużo czasu, by dostrzec, jak dużo przez ten czas się zamieniło na dobre w naszym mieście. 

Z każdym rokiem przybywa do naszego miasta coraz więcej mieszkańców. To dodatkowy impuls do działań rozwojowych - nie tylko rozbudowy infrastruktury okolic "nowozamieszkanych", ale również rozwoju oświaty, zwiększenia miejsc rekreacyjnych czy też możliwości komunikacyjnych mieszkańców. 

Chciałabym, aby moje i Państwa dzieci w przyszłości założyły rodziny i pozostały w rodzinnym mieście - w Markach. Dlatego też chcę Was reprezentować i dążyć do doskonalenia naszego miasta.

O moim doświadczeniu

Jestem absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (kierunek Ratownictwo Medyczne). Od wielu lat zawodowo pracuję z ludźmi. Obecnie jestem Koordynatorem ds. Administracji Kliniki Kardiologii. Prowadzę wiele projektów, których celem jest dobro pacjentów. Chciałabym moje doświadczenia przenieść na lokalny grunt - z myślą o mieszkańcach Marek. Widzę potrzebę wprowadzenia serii cyklicznych, bezpłatnych badań np. poprzez mobilny kardiobus, w którym można byłoby je zrealizować. 

Jestem świadoma potrzeb, ale wiele z nich nam umyka w biegu codzienności, dlatego jestem otwarta na zgłoszenia i konsultację z Państwa strony, aby każdy z nas miał swój udział w przyszłości miasta.

Dlaczego kandyduję

Kandyduję do Rady Miasta, aby przede wszystkim przedstawiać potrzeby i codzienne problemy mieszkańców. Idealną wizją byłoby stworzenia bezpiecznego i w pełni nowoczesnego miejsca zamieszkania dla wszystkich mieszkańców, a przede wszystkim pociech. Chciałabym, abyśmy małymi krokami wspólnie dążyli do realizacji tej wizji

Nasze miasto rośnie jak na drożdżach. A to wymaga stałej rozbudowy i modernizacji dróg. Widać to zwłaszcza po zimie, gdy stan nawierzchni jest często w opłakanym stanie. Latem dokuczają nam pył i kurz.

Zadbam o to, aby droga do domu nie była określana mianem "dołowizny" (słowo wymyślone przez moje pociechy). Jestem świadoma, iż nie ma możliwości modernizacji wszystkich dróg, jednak małymi krokami będziemy dążyć do uzyskania "idealnej" infrastruktury drogowej.

Zadbajmy o bezpieczeństwo naszych dzieci. Droga do szkoły bywa często ciemna i niebezpieczna. Bywa również, iż ze względu na dużą odległość nie mogą same dotrzeć do szkoły. Dlatego uważam, ze dobrym rozwiązaniem będzie wewnętrzna komunikacja. Pozwoli to naszym dzieciom samodzielnie poruszać się po mieście. Modernizacja oświetlenia, oznakowanie ulic, chodniki, ścieżki rowerowe to główne składowe bezpiecznego poruszania się po mieście, dlatego będę o to zabiegać.

Jestem osoba aktywną i czynnie uprawiającą sport. Widzę jak taka forma spędzania czasu przedkłada się na zdrowie nie tylko fizyczne ale również psychiczne każdego z nas. Dlatego postaram się o modernizację placów zabaw - tak, aby obok bujaczek i zjeżdżalni stanęły siłownie dla pozostałych mieszkańców.

Szanowni Państwo!

Dużo mamy jeszcze do zrobienia, ale nie ma problemów bez rozwiązań. Wspólnie możemy je znaleźć i sprostać nowym wyzwaniom dla naszego miasta. Razem możemy wiele, dlatego liczę na Państwa głos, bo to MY rozwijamy MARKI. Dziękuję za każdy Państwa głos!

Karolina Klimowicz
zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4