facebook.com

Małgorzata WASZEWSKA

Okręg nr 1, miejsce 3

Kilka słów o sobie

Mieszkam w Markach od 25 lat. To tutaj udało mi się zrealizować wiele marzeń, a jednym z nich było i jest bycie mamą. Trudności zdrowotne dzieci, z którymi boryka się większość rodziców, zrodziły kolejny pomysł - o własnym miejscu z prawdziwym leczniczym i naturalnym mikroklimatem. I tak powstała Jaskinia Solna Eden, którą wielu z Państwa zapewne już odwiedziło.

O moim przygotowaniu

Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim kierunek "Samorząd Terytorialny i Rozwój Lokalny" - z myślą o pracy w samorządzie. Zdecydowałam się wtedy na działalność biznesową. Wracam jednak do korzeni. Zanim zdecydowałam się kandydować w wyborach do Rady Miasta, postanowiłam upewnić się, czy taka rola jest bliska memu sercu i czy będę w stanie realizować ją z pasją. Dlatego podjęłam i ukończyłam Studia Podyplomowe z Administracji Publicznej (MPA Master of Public Administration). Byłam też członkiem zespołu ds. Mareckiego Budżetu Obywatelskiego (edycja 2022).

Ukończyłam szereg warsztatów z zakresu "wychowania bez porażek", szereg kursów z psychologii, dietetykę, 2-letnią szkołę animatora oraz roczne Studium Życia Rodzinnego z dyplomem uprawniającym do pracy w parafialnej bądź dekanalnej poradni rodzinnej. 

O działalności społecznej

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej w naszym mieście pomogło mi poznać lokalne środowisko i wspaniałych ludzi, którzy mobilizują mnie do działania. Zaczęło się od spotkań grupy mareckich przedsiębiorców, z myślą o wzajemnym działaniu na rzecz rozwoju. A potem kolejne projekty posypały się jak z rękawa!

Od wielu lat wspieram wydarzenia prowadzone przez Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze, którego obecnie mam zaszczyt być wiceprezesem. Wspólnie organizujemy wiele imprez na terenie naszego miasta, m.in.:

  • Targi Pracy, które w ubiegłym roku odbyły się po raz pierwszy w naszym MCER, a które chcemy rozwijać i kontynuować na rzecz rozwoju naszych mieszkańców i przedsiębiorców;
  • Św. Mikołaj mieszka w Markach dla dzieci i seniorów z rodzin najuboższych;
  • Zajączek mieszka w Markach, czyli pomoc dla seniorów tuż przed Wielkanocą;
  • Spartakiadę Rodzinną, największą sportową imprezę w mieście dla całych rodzin;
  • Dni Ziemi jako wyraz dbałości o otaczające nas niezazielenione tereny;
  • Nocny Marek - dla biegaczy i fanów nordic walking;

Fundujemy też nagrody dla najlepszych uczniów i sportowców.

Osobiście angażowałam się także w działania Fundacji Przeciwdziałania Narkomanii i Uzależnień. Brałam czynny udział w organizowanych wyjazdach dla dzieci oraz wydarzeniach kulturalnych

Moje cele

  • Budowa  nowego kompleksu szkolnego, który może znacząco odciążyć SP1 i SP2.
  • Kontynuacja działań na rzecz edukacji dzieci i ich rodziców z zakresu zdrowego odżywiania oraz podejścia do wychowania.
  • Powstanie Dziennego Dom Seniora - by osoby starsze nie zostawały samotne w domach, podczas gdy my dorośli pracujemy, a wnuki kształcą się w szkołach.  


Zamierzam nadal wspierać lokalny rozwój naszego miasta pod hasłem "Myśl globalnie - żyj lokalnie". Mareckie Targi Pracy, praca blisko domu to podwyższenie jakości lokalnych usług i działania na rzecz przedsiębiorców. Większość rzeczy i usług jest dostępna w naszym mieście, a nasi mieszkańcy mogą mieć więcej czasu dla siebie i rodzin, zamiast stać w korkach. 


 

Szanowni Państwo!

Dzięki naszym wspólnym działaniom w lokalnej społeczności razem możemy poprawić jakość życia pod wieloma względami. To oczywiście długotrwały proces, ale zależy wyłącznie od naszego zaangażowania. Budujmy razem naszą przyszłość!


 

Wspiera mnie

Paweł Pniewski, zastępca burmistrza Marek

Małgosia Waszewska? Człowiek-orkiestra! Znam Małgosię od wielu lat. Przez ten czas dała się poznać jako skuteczny organizator, dobry menedżer i osoba o wielkiej wrażliwości. Nigdy nie odmawia pomocy, zawsze służy dobrą radą i wsparciem. Małgosia będzie skutecznie reprezentować mieszkańców w radzie miasta!

Agnieszka Gawkowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego

Małgorzatę znam od wielu lat. Zawsze wspierająca w wielu projektach, w których miałyśmy przyjemność współpracować. Edukuje naszą szkolną społeczność, wspiera zadania prozdrowotne. Małgorzata Waszewska to rozsądek, spokój i ogromne pokłady serdeczności do drugiego człowieka. Jej uważność jest gwarantem zaangażowania i słyszenia głosu mieszkańców.

Ewa Michalak, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 

Jest organizatorką różnego rodzaju wydarzeń, spotkań i imprez społecznych, które przyczyniają się do rozwoju Marek. W życiu kieruje się zasadami opartymi na Dekalogu i nauce Kościoła. 

Poświęca swój czas, wiedzę i energię, aby pracować dla dobra miasta i reprezentować głos mieszkańców. Gosia jest sumienna, odpowiedzialna, serdeczna i empatyczna. Nie wątpię, że posiada wszelkie kwalifikacje, aby reprezentować naszych mieszkańców w Radzie Miasta Marki.

Maria Borysewicz

Małgorzata Waszewska jest osobą pełną pozytywnej energii. Jest przykładem dla nas wszystkich, jak być dobrym człowiekiem i jak cieszyć się życiem. Jej serce pełne dobroci, pomaga innym odnaleźć siłę i nadzieję. Potrafi pomóc w trudnych chwilach. Jestem pewna, że społeczność marecka wiele by zyskała, gdyby została radną miasta. Małgorzata angażuje się społecznie, mając na uwadze dobro innych ludzi i wspólnoty. Jej energia i determinacja są nieocenione, bo pomaga w osiąganiu celów nawet w trudnych sytuacjach.

Małgosiu, miałam szczęście, że spotkałam Cię na swojej drodze bo jesteś wspaniałą osobą i dajesz wiele inspiracji.

Beata Sawoń psycholog, prezeska Fundacji Marecki Klub Kobiet z Pasją

Małgosię poznałam, kiedy pracowała charytatywnie podczas Spartakiady. Jest osobą niezwykle otwartą na potrzeby drugiego człowieka. Zawsze stara się pomóc. Angażuje się w wiele akcji pomocowych na terenie miasta. Jest kobietą, która wie, jakie trudności spotykają mamy, wychowujące w Markach dzieci oraz jakie bariery muszą pokonywać mali przedsiębiorcy próbujący swoich sił na lokalnym rynku. Uważam, że będzie dobrym reprezentantem mieszkańców i zadba z troską o ich potrzeby.


 

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3