facebook.com

Ewa GUZEWICZ (Kryszkiewicz)

Okręg nr 2, miejsce 7

O mnie

Dla mnie Marki to nie tylko dom rodzinny, ale też społeczność, która się rozwija i zmienia. Już cztery pokolenia naszej rodziny wybrały sobie to miasto, jako swoje miejsce na ziemi. Prywatnie - ja to szczęśliwa mężatka z trójką dzieci, które są moją dumą i radością. Jestem też pasjonatką sportu, zwłaszcza jazdy na rowerze, biegów na krótkich dystansach, dumną z ukończenia półmaratonu. Niedawno odkryłam dla siebie Nordic Walking. Lubię wyzwania. Ponadto jestem honorową krwiodawczynią oraz zgłoszoną do DKMS i zachęcam wszystkich do tego gestu. Tak niewiele potrzeba, żeby uratować komuś życie!

O moim doświadczeniu

Jestem absolwentką Szkoły Głównej Handlowej, kierunek Finanse i Bankowość. Karierę zawodową związałam z Telekomunikacją Polską S.A., przechodząc różne szczeble kariery. Wraz ze zmianą nazwy firmy na Orange powstała Fundacja Orange, w której byłam wolontariuszką. Zebrałam doświadczenie w wielu akcjach (m.in. Mikołaj, Bezpieczeństwo w sieci, Kącik zabaw w szpitalu i inne), co potem wykorzystałam w działaniach społecznych w Markach - razem z Caritas i Marcovią. Zaowocowały one także organizacją miniEuro2020 dla dzieci ze szkół podstawowych powiatu, lekcjami o bezpieczeństwie w SP1, wycieczkami do Kazimierza, rozgrywkami i konkursami z nagrodami dla dzieci, odnowieniem kącika dziecięcego oraz kilkoma akcjami mikołajkowymi w szpitalu w Wołominie.

Obecnie jestem współwłaścicielką mareckiej firmy istniejącej od 30 lat, gdzie odpowiadam za finanse i treści na stronach internetowych. Aktywnie uczestniczyłam społecznie i sponsorsko w wydarzeniach mareckich np. WOŚP, Szkole Rodzenia i Spartakiadzie MSG. Ponadto zawodowo zajmuję się zarządzaniem należnościami i oceną ryzyka w firmie sprzedażowej, która zechciała wesprzeć sponsorsko Memoriał Bercika oraz przekazała komputery do 2 szkół podstawowych.

Dodatkowo jestem zaangażowana w prace Fundacji Marecki Klub Kobiet z Pasją m.in. przy organizacji Konwentu Kobiet Szminka, Nocnego Marka, WOŚP, Bercika, OnkoSpaceru NW, a także podczas Eliminacji w Mazowieckim Turnieju Łucznictwa Konnego.

Moje cele

Jako radna chciałabym być blisko ludzi i ich potrzeb, będę słuchać i wspierać ich w codziennych sprawach. Chcę także dbać o to, aby nasze miasto było nowoczesne, zrównoważone i przyjazne dla mieszkańców. Dlatego zamierzam angażować się w projekty dotyczące rozwoju urbanistycznego, ochrony środowiska i promocji zdrowego trybu życia. W związku z posiadanym doświadczeniem zawodowym chętnie pomogę w aspektach finansowych. 

Myślę, że jest już wiele pozytywnych zmian w naszych Markach, co przyciąga młodych. Cieszę się, że coraz więcej ludzi decyduje się nie tylko tu zamieszkać, ale i żyć pełnią życia korzystając z już dostępnych w mieście możliwości. A wspólnie możemy sprawić, iż będzie to jeszcze lepsze miejsce łączące wszystkie walory do mieszkania, nauki, pracy i przyjemnego spędzania czasu.

Szczególną uwagę poświęcę dobrej komunikacji z mieszkańcami okręgu o ważnych dla nich tematach. Będę się starać przekazywać zwrotne informacje oraz dzielić się wiedzą o inwestycjach miejskich i nowych projektach, o działaniach ekologicznych oraz wydarzeniach kulturalnych. Oczywiste jest to, że nie ma możliwości zrealizowania wszystkiego, ale wybierzmy mądrze te cele, które są najbardziej potrzebne i możliwe do zrealizowania.

W naszym okręgu rozpoczyna się budowa Wilczej, trzymamy kciuki za wyłonienie wykonawcy ulicy Lisa-Kuli oraz Okólnej. Do remontu przewidziane są też: Wyszyńskiego, Jana Pawła II i Dobra. Pojawią się też nakładki asfaltowe i będą wymieniane obudowy oświetlenia. Wiem, że wielu osobom zależy na poprawieniu bezpieczeństwa na ul. Zajączka i będę działać w tym kierunku.

Jestem zwolenniczką:

• budowy ścieżki rowerowej łączącej Marki z Warszawą,

• tworzenia ogródków społecznościowych i projektu "posadź" pestkę - np. w szkołach lub ogólnodostępnych przestrzeniach,

• wsparcia psychologicznego dla dzieci i młodzieży, w szczególności wdrożenia projektu "Po prostu posłuchaj" oraz rozwoju poradni pedagogiczno-psychologicznej.

 

Dziękuję za przeczytanie tych informacji i zaufanie. Wybory do Rady Miasta odbędą się w dniu 7 kwietnia 2024 r. - zachęcam do aktywnego udziału. Jeśli Okręg nr 2 to Twoje rewiry, a widzisz mnie w tym miejscu, jako swojego przedstawiciela, to właśnie swoim głosem możesz sprawić, że tak się stanie.

Z góry serdecznie dziękuję!

 

Popierają mnie:

Anna Wyszomierska

Z Ewą Guzewicz, a jeszcze wcześniej Kryszkiewicz przyjaźnię się od szkoły podstawowej. Ewa wyróżnia się szczególną wrażliwością na potrzeby ludzkie, ogromną energią, którą potrafi zarażać innych do działania, a co ważne również kreatywnością w rozwiązywaniu problemów. Razem działałyśmy w Fundacji Orange realizując projekty: konkursy, rozgrywki sportowe, mikołajki i wycieczki skierowane do dzieci, podopiecznych Caritas Marki. Realizowałyśmy m.in. program dotyczący bezpieczeństwa w sieci w szkole podstawowej na terenie Marek. Program Bajkowy Kącik i Mikołajki dla dzieci w szpitalu w Wołominie. Natomiast ostatnio wspierała mnie w organizacji Mazowieckiej Ligi Łucznictwa Konnego. Z naszych wspólnych doświadczeń wiem, że jest osobą odpowiedzialną i zaradną, oraz że jej optymizm i wiara w ludzi pozwala zarazić entuzjazmem wiele osób. Potrafi oddzielić życie osobiste od pracy, czy wykonywanych zadań. Sprawdza się doskonale jako lider, ale też jako członek zespołu. Myślę, że będzie świetną radną.

Beata Sawoń, psycholożka, prezeska Fundacji Marecki Klub Kobiet z Pasją

Ewę poznałam podczas przygotowań do pierwszego Konwentu Kobiet SZMINKA w 2015 roku. Od tego czasu Ewa jest stałą, aktywną wolontariuszką Fundacji Marecki Klub Kobiet z Pasją. Jest kobietą, która doskonale wie, jak pracuje się w dużej firmie, ale zna też doskonale trudy związane z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Potrafi świetnie połączyć swoje różnorodne doświadczenia podczas realizacji projektów. Jest skuteczna i wytrwała w działaniach. Jestem przekonana, że z właściwym jej zaangażowaniem zadba o sprawy mieszkańców miasta.

Łukasz Mielczarek

Ewę znam zarówno zawodowo i jak prywatnie. Zawodowo jest osobą odpowiedzialną, sumienną, która każdą rozpoczętą sprawę doprowadzi do końca z sukcesem. Prywatnie jest uśmiechniętą i ciepłą osobą, na którą zawsze można liczyć i która nigdy nie odmówi pomocy. Popieram Ewę i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że to idealna kandydatka na Radną Naszego Miasta!

Beata Matusik

Ewa to biznesswoman, żona, matka ale przede wszystkim kobieta. Jest osobą przedsiębiorczą, wrażliwą, bezinteresowną i koleżeńską. Udziela się w różnych projektach i inicjatywach w naszym mieście. Gdy zostanie radną na pewno pochyli się nad każdym zgłoszonym problemem i postara się pomóc. Głosując na nią wiem że nasze głosy nie zostaną pominięte, a będą słyszalne.

Agnieszka Gawkowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego

Ewę znam właściwie od dziecka. Zawsze pomocna, pełna pomysłów, rzetelna i bardzo obowiązkowa. Pracowałam z nią przy wielu projektach dedykowanych dla mieszkańców naszego miasta. Wybierając swojego przedstawiciela kierowałabym się zestawem cech jakie on posiada, a głównie jego sprawczością poprzez wytrwałą pracę w dążeniu do celu. I taką osobą jest właśnie Ewa Guzewicz.

Jolanta Bobel

Ewa to osoba, która zasługuje na uznanie za swoje zaangażowanie w życie lokalnej społeczności. Jej chęć służenia mieszkańcom oraz aktywność w działaniach społecznych są godne pochwały. Wierzę, że dzięki swojemu doświadczeniu będzie w stanie efektywnie reprezentować interesy mieszkańców. Życzę Ewie powodzenia w wyborach i owocnej pracy na rzecz lokalnej społeczności Marek.

Ewa Banaszek, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego

Ewa to rodowita mieszkanka Marek. Tu dorastała, uczęszczała do szkoły podstawowej, tu założyła rodzinę i żywo uczestniczy w życiu swojego miasta. Dlatego najlepiej zna potrzeby mieszkańców. Przez lata obserwuje jak zmienia się nasze miasto i co jeszcze można zmienić, aby mieszkańcom żyło się lepiej.

Marta Krysińska-Kudlak

Ewę znam od lat, razem działamy w MKKP, a wcześniej w Markowych Biegaczach. Brałyśmy udział w wielu imprezach sportowych i nie tylko odbywających się na terenie naszego miasta. Jest osobą odpowiedzialną i zaangażowaną. Polecam jej kandydaturę do Rady Miasta Marki.

Ewa Michalak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Markach

Ewa Guzewicz dała się poznać jako osoba angażująca się charytatywnie w różne akcje na terenie Marek. Posiada wszelkie atuty do zasiadania w Radzie Miasta Marki. Jest osobą sumienną, godną

zaufania, lojalną oraz oddaną pracy.  Cenię u niej dobrą wolę do niesienia pomocy innym, którą wykazała się m.in. przekazując komputery do naszej szkoły. Otwartość, energia, ciepło w rozmowie i pracowitość, to jej atuty.

Jadwiga i Andrzej Młodzianowscy

Popieramy kandydaturę Ewy Guzewicz na radną. Jest rodowitą marczanką, udziela się w różnych akcjach społecznych, więc na pewno spełni oczekiwania mieszkańców.

Agnieszka Bandura

Ewę znam od wielu lat. To kobieta zaangażowana, z ogromną energią i charyzmą. Empatyczna, pomocna i ambitna. Jestem przekonana, że będzie dbała o wspólne dobro mieszkańców, pomagała we właściwy sposób rozwiązywać przeróżne problemy.

Dagmara Szafrańska, kandydatka do Rady Miasta Marki okręg 3

Ewę poznałam na Naszym Konwencie Kobiet Szminka. Od pierwszego poznania polubiłam tą uśmiechniętą, stanowczą kobietę, która zawsze wiedziała czego chce, czego potrzebuje. W pandemii potajemnie razem biegałyśmy, wspieraliśmy się i inne kobiety potrzebujące wsparcia. Dzięki jej ogromnej wiedzy, umiejętności pracy w zespole i rzetelności jest świetną kandydatką na Radną Miasta Marki. Wiem, że Ewa to świetny wybór w okręgu wyborczym numer 2.

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10