facebook.com

Przemek LIS

Okręg nr 4, miejsce 3

O mnie

Mam 47 lat, wspaniałą żonę Anię (od 22 lat) i dwójkę cudownych dzieci: syna Jakuba i córkę Amelię. Od urodzenia mieszkam w Markach-Strudze. Tu również prowadzę własną działalność gospodarczą-sklep oraz ogródek, gdzie można wspólnie z sąsiadami spotkać się pogawędzić o problemach i sukcesach. Jestem przedstawicielem trzeciego pokolenia z zamiłowania związanego z lasem-przyrodą. Dzięki Państwa wsparciu miałem zaszczyt piastować funkcję radnego.

O działalności społecznej

Robię to od wielu lat. Wspieram organizację Spartakiady Rodzinnej, Biegu Nocny Marek, Memoriału Bogdana Króla i wielu innych. Od zawsze jestem związany z naszym klubem Marcovią Marki, w którym pełnię funkcję prezesa Stowarzyszenia Marcovii. Drugi rok z rzędu jestem Przewodniczącym Rady Rodziców w Zespole Szkół nr.1 im. Jana Pawła II w Markach - szkoły, do której sam kiedyś uczęszczałem.

O samorządzie

Kadencja, która dobiega końca była dla mnie nowym i dużym wyzwaniem. Dzięki sprawowaniu mandatu radnego poznałem nasze miasto zupełnie z innej perspektywy, dzięki czemu skuteczniej mogłem działać w różnych obszarach. Dzięki staraniom naszego klubu radnych ułożyliśmy m.in. nakładki asfaltowe przy Długosza, Batalionów Chłopskich, Maratońskiej. Piotrówka i Długiej. Rozbudowaliśmy również sieć kanalizacji sanitarnej i remontowaliśmy rowy melioracyjne, tak ważne dla odwodnienia naszych ulic. Powstała także nowa Stacja Uzdatniania Wody, która zasięgiem obejmuje strużańskie tereny. Byłem też jednym ze współautorów wniosku, zrealizowanego w ubiegłym roku, o doświetlenie przejść dla pieszych przy ul. Legionowej. 

 

Drodzy Sąsiedzi

Pamiętam, jak wyglądała Struga 40 lat temu. Kto ma taką perspektywę, widzi, jak wielkie przeszliśmy i przechodzimy metamorfozy. Oczywiście jest jeszcze dużo do zrobienia. Dzięki zdobytemu doświadczeniu wiem co można i trzeba zrobić dla wspólnego dobra, dla naszej okolicy, aby żyło i mieszkało się bardziej komfortowo i przede wszystkim bezpiecznie. Zapewniam Państwa, iż nadal będę zabiegał o istotne sprawy dla Strugi, przede wszystkim o rozwój sieci drogowej, na które miasto już zdobyło pieniądze. Będę także popierał wszelkie inicjatywy służące rozwojowi naszego miasta, przede wszystkim naszej okolicy. 

 

Bardzo liczę na Państwa głos, jestem otwarty na Wasze sugestie.


 

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5