facebook.com

Marlena STOSIO

Okręg nr 3, miejsce 2

Szanowni Państwo,

Marki kocham od zawsze. Z tym miejscem wiążą się moje najlepsze wspomnienia - tu się wychowałam, poznałam męża. Tu również wychowaliśmy nasze dzieci. Tu zostałam babcią. 
W Markach spełniam się także zawodowo, prowadząc działalność gospodarczą, która daje mi radość, środki do życia i która jest doceniana. Będąc wyróżniona tytułem "Kobiety z Marką" wiem, że spełnienie można znaleźć wszędzie, nie tylko w dużym mieście. 

Przełamuję schematy. Dwa lata temu zdobyłam upragniony tytuł magistra zarządzania publicznego w Menedżerskiej Akademii Nauk Stosowanych, udowadniając sobie, że wiek to tylko liczba i że zawsze można wrócić do swoich marzeń. 

Działam charytatywnie na rzecz lokalnej społeczności i widzę w tym ogromny sens. Wiem, że istnieje wiele obszarów, które są niedofinansowane, pomijane, traktowane jako mniej priorytetowe. Nie godzę się na to. Działam, bo chcę być dumna z miejsca, w którym żyję i chcę, by z roku na rok żyło nam się wygodniej i lepiej. 

Od wielu lat wspólnie z Mareckim Stowarzyszeniem Gospodarczym, którego byłam wieloletnim prezesem, realizujemy inicjatywy społeczne z zakresu oświaty, kultury i sportu. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Dzięki hojności mieszkańców Marek, a także ich zaufaniu, mamy środki na to, by nagradzać uczniów, osiągających najlepsze wyniki w nauce i sporcie i pomagać mieszkańcom, którzy najbardziej tego potrzebują. Organizujemy wydarzenia kulturalne i sportowe: bieg Nocny Marek, Spartakiadę Rodzinną, akcje: Mikołaj mieszka w Markach, Zajączek mieszka w Markach, turnieje tenisa stołowego i siatkówki plażowej. Wydajemy również Ekspres Marecki - gazetę, która od 2006 roku opisuje sprawy ważne dla naszych mieszkańców. 

Działam również jako radna miasta. Swoje zaufanie mieszkańcy miasta okazali mi dwukrotnie, w 2014 i w 2018 roku. W radzie pełnię funkcję przewodniczącej Komisji Budżetowo-Gospodarczej, jestem również członkiem Komisji Oświaty, Kultury i Sportu. Tym, co interesuje mnie szczególnie, jest poprawa jakości życia mieszkańców miasta w zakresie bezpieczeństwa infrastruktury drogowej. Dużą wagę przywiązuję do remontów i budowy dróg, chodników, oświetlenia, a także poprawy jakości infrastruktury szkolnej i placów zabaw. 

 

W Okręgu nr 3 możemy pochwalić się znaczącym wzrostem inwestycji. Dzięki temu udało się zrealizować szereg ważnych dla mieszkańców miasta przedsięwzięć: 

Drogi

Zmodernizowaliśmy i zbudowaliśmy wiele dróg, które stanowią aktualnie wizytówkę miasta. To m.in. ciąg Jowisza-Marsa-Saturna, Główna, Zachodnia, Strzelecka, Wiśniowa, Wschodnia, Harcerska, Prosta, odcinki Ceglanej i Wesołej. Z mojej inicjatywy utwardzone zostały ulice: Szeroka, Żabia, Podgórska, Topolowa, Baśniowa i jej łącznik. Po południowej stronie ulicy Wspólnej, na odcinku od Srebrnej do Brzozowej, został wyremontowany chodnik. Jest to inwestycja z Mareckiego Budżetu Obywatelskiego, który złożyłam wspólnie z Robertem Szafrańskim. W 2024 r. zabezpieczone zostały środki na remont odcinka od ul. Brzozowej do Al. Piłsudskiego

Zależy nam, by Marki były miejscem wygodnym i bezpiecznym do życia, zarówno w dzień, jak i po zmroku. Wymieniliśmy więc oprawy oświetleniowe przy: Szerokiej, Matejki, Rybnej, Tuwima, Broniewskiego, Brzozowej, Partyzantów, Starzyńskiego, Zabawnej, Batorego, Zimnej, Małachowskiego, Dużej, Mokrej i Prostej. Niedawno wybudowaliśmy oświetlenie przy Wesołej. 

Oświata
 • Otworzyliśmy Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego (MCER), ze szkołą podstawową, filią biblioteki publicznej, salą sportów walki, salą fitness, salą sportową, koncertową, placem zabaw, wielofunkcyjnym boiskiem, stadionem lekkoatletycznym, pływalnią i miasteczkiem ruchu drogowego. MCER to nie tylko nasza duma. To przede wszystkim odpowiedź na potrzeby i postulaty mieszkańców miasta. 
 • Rozbudowaliśmy przedszkole przy ul. Dużej. 
 • Zmodernizowaliśmy plac zabaw przy Stawowej, 
 • Planujemy modernizację placu zabaw przy Wspólnej (remont w 2024-2025) . 
Inne działania zrealizowane dzięki bardzo dobrej współpracy Rady Miasta: 
 • Park Wolontariuszy - długo wyczekiwane miejsce odpoczynku dla mieszkańców miasta z wieloma atrakcjami dla osób w każdym wieku. Inwestycja zrealizowana w części z Mareckiego Budżetu Obywatelskiego 
 • modernizacja północnego odcinka Alei Piłsudskiego, 
 • nowe przedszkole przy ul. Okólnej
 • rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 
 • remont wszystkich kamienic Briggsów

Jesteśmy też blisko uruchomienia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej (filii poradni w Wołominie). 

 

Marki zmieniają się na lepsze. Zależy mi na tym, by młodzi ludzie widzieli w nim perspektywy rozwoju, możliwości działania, spełniania się i wygodnego życia na odpowiednim poziomie. Zależy mi na tym, by starsi mieszkańcy czuli się w nim bezpiecznie i by zauważali dobre zmiany, jakie zachodzą w mieście. Zależy mi na tym, byśmy wszyscy czuli się dumni z miejsca, które tworzymy. 

Chcę dalej działać na rzecz miasta i dlatego ubiegam się o mandat radnej. Będę dalej dbać o interesy mieszkańców miasta, słuchać ich głosów i działać na rzecz ich dobra. Dlatego liczę na Państwa zaufanie i głosy w nadchodzących wyborach samorządowych, będąc jednocześnie wdzięczna za dotychczas okazane zaufanie. 

Chciałabym, aby moja aktywność w Radzie Miasta objęła następujące obszary: 

 • odzyskanie terenu przy PSZOKu i budowa drogi,
 • modernizację dróg gruntowych,
 • uruchomienie wewnętrznej komunikacji autobusowej,
 • kontynuację modernizacji budynków komunalnych,
 • zwiększenie miejsc dla aktywnego wypoczynku dla dzieci, młodzieży oraz seniorów,
 • modernizację hali przy ul. Dużej i rozbudowę budynku szkolnego,
 • rozbudowę miejskiego monitoringu. 

Wierzę, że Marki to dobre miejsce do życia. Jestem przekonana, że z każdym rokiem będzie nam się w nich żyło lepiej, bo widzimy przestrzeń do działania i chcemy działać. Komfort życia powinien dotyczyć wszystkich - od najmłodszych mieszkańców po seniorów. Nikt nie może czuć się wykluczony, bo społeczność miejską tworzymy wszyscy. 

Zmieniajmy Marki na lepsze. Bądźmy aktywni. 

Dziękuję za zaufanie i proszę o Państwa głos w najbliższych wyborach samorządowych 

Marlena Stosio 

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12