facebook.com

Dariusz PIETRUCHA

Okręg nr 4 miejsce 7

 

  Szanowni Państwo,

  Nazywam się Dariusz Pietrucha. Mam 53 lata, jestem szczęśliwym mężem i ojcem trójki dzieci. W latach 1987-2017 roku prowadziłem  działalność gospodarczą prowadząc rodzinną firmę handlową. Jestem mieszkańcem Marek od urodzenia. Od  dwunastu lat jestem członkiem Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego, a przez pięć lat miałem zaszczyt być jego prezesem. Działalność w Mareckim Stowarzyszeniu Gospodarczym to przede wszystkim działanie na rzecz lokalnej społeczności. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Corocznie pozyskane w ramach 1% kilkadziesiąt tysięcy złotych, świadczy o ogromnym zaufaniu jakim nas Państwo obdarzacie. Jesteśmy wydawcą gazety Ekspres Marecki, która nieprzerwanie ukazuje się od 2006 roku, w całości poświęconej naszym lokalnym sukcesom, problemom, czy wyzwaniom. Spartakiada Rodzinna, bieg Nocny Marek, stypendia dla mareckich uczniów to również nasze inicjatywy.

  W latach 2010-2017 pełniłem funkcję przewodniczącego Rady Rodziców przy Zespole Szkół nr 2 w Markach. Dokładałem wraz z prężną grupą rodziców wszelkich starań, aby ZS nr 2 stał się jak najbardziej przyjaznym miejscem, tym bardziej, że większość z nas – rodziców jest zmuszona pozostawiać nasze dzieci na długie godziny w szkolnych świetlicach. Organizowaliśmy festyny, dofinansowaliśmy wyjazdy dzieci na wycieczki, przedstawienia teatralne czy szkolne bale. Od wielu lat stale obserwujemy jak nasza szkoła pięknieje. Doceniając wkład i wysiłek w to dzieło pani Dyrektor. W miarę naszych możliwości wspieraliśmy finansowo ten proces. Szkoła to również wizytówka naszej społeczności lokalnej.

  Jestem członkiem Parafialnej Rady Duszpasterskiej przy parafii św. Andrzeja Boboli w Markach-Strudze. Jestem dumny z faktu, że stałem się członkiem tego zacnego grona z wyboru parafian.

           

W latach 2010- 2017 pełniłem funkcję radnego miasta Marki, jednocześnie pełniąc funkcję przewodniczącego Komisji Budżetowo-Gospodarczej. Siedmioletnia praca w Radzie Miasta to przede wszystkim zdobycie ogromnego doświadczenia w pracy samorządowej. Nie tylko nabierałem samorządowej biegłości, ale mam również czym się pochwalić. Orliki w Markach to niezaprzeczalny sukces dziesięcioosobowej grupy radnych w której miałem przyjemność uczestniczyć. Wszyscy pamiętamy 2011 rok i opady deszczu, które zalały wiele terenów w Markach. Dzięki naszym zabiegom udało się w ciągu ostatnich lat wydać kilka milionów, by ratować majątek mieszkańców przed kolejnymi podtopieniami. Osobisty mój sukces i najbliższy mojemu sercu to doprowadzenie do wybudowania wielofunkcyjnego boiska w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Wczasowej.

  W 2014 roku  na stanowisko Burmistrza Miasta Marki zostaje wybrany  Jacek Orych, kandydat naszego stowarzyszenia. Od tego roku nastąpił bardzo wyraźny zwrot w sposobie zarządzania naszym  miastem. Od 2017 roku mam zaszczyt pełnić funkcję zastępcy Burmistrza Miasta Marki. Wszyscy zauważyli ożywienie i pojawienie się w różnych częściach naszego miasta bardzo wielu inwestycji. U nas w Strudze odmieniły się takie ulice jak Letnia, Niecała, Wiewiórki, Poprzeczna, Ziołowa, Fiołkowa. Zaprojektowane są ul. Graniczna, Karłowicza, Sobieskiego i Modrzewiowa. Na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Legionową  i przy pętli autobusowej, przy ul. Legionowej powstały stacje roweru miejskiego. Jeszcze w tym roku zostanie utwardzona ul. Zielona, Borówkowa i Żurawinowa. Zaprojektowaliśmy drogę dojazdową do Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Wczasowej. Gdyby nie protest  okolicznych mieszkańców i właściciela nieruchomości to w tym roku prace na pewno by już trwały.

 

 W przyszłej kadencji zostanie zmodernizowany plac zabaw przy ul. Wrzosowej i powstanie nowy na skwerze bł. księdza Bronisława Markiewicza. Przystąpimy do realizacji budowy ul. Granicznej, Karłowicza, Sobieskiego oraz Modrzewiowej wraz chodnikami i drogami rowerowymi. Rozpoczniemy modernizację dróg dojazdowych do Zespołu Szkół nr 2. Rozpoczniemy projektowanie tych dróg gruntowych, które po wybudowaniu głównych ciągów komunikacyjnych będzie można odwodnić.

  Drogi Wyborco. Kandyduję do Rady Miasta nie dla zaspokojenia własnej próżności. Jestem osobą aktywną, analityczną i z dużym doświadczeniem samorządowym, które chciałbym wykorzystać w dalszej pracy na rzecz naszej społeczności. Dostrzegam jak wiele rzeczy musimy zrobić, aby w naszym mieście żyło się nam wszystkim lepiej, wygodniej i bezpieczniej. Nie jestem członkiem żadnej partii politycznej, pragnę służyć naszej lokalnej społeczności i dbać o jej racjonalny rozwój.

  Jeśli obdarzycie mnie zaufaniem, obiecuję dbać o interesy nas mieszkańców zarówno w skali globalnej jak i lokalnej.

  Priorytetem dla mnie w przyszłej kadencji będzie doprowadzenie do wybudowania drogi dojazdowej do Zespołu Szkół nr 2, tak aby nigdy więcej nie stawiać na szali ograniczonych środków finansowych i bezpieczeństwa naszych dzieci. Ta droga musi powstać.

  Doświadczenie jakie zdobyłem będąc radnym jak również pełniąc funkcję zastępcy Burmistrza Miasta Marki z pewnością zaprocentuje. Oddany głos na moją osobę nie będzie zmarnowany.

 

Liczę na Państwa poparcie.

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3