facebook.com

Ewa STEFANKOWSKA

Okręg nr 4 miejsce 6

 

Szanowni Państwo,

Nazywam się Ewa Stefankowska. Jestem mieszkanką naszego miasta od zawsze. Tu się urodziłam, tu mieszkam i tu pracuję w szkole, której sama jestem absolwentką. Ukończyłam studia wyższe na kierunku nauczanie zintegrowane, jednak moją pasją od zawsze był sport  – dlatego też po ukończeniu podyplomowo kierunku wychowania fizycznego pracuję jako nauczyciel „gimnastyki”. Otaczający mnie świat zawsze wzbudzał moją ciekawość, dlatego też podjęłam kolejne studia na kierunku geografii.

Zawodowo koordynuję również pracę  miejskiej Hali Sportowo-Widowiskowej im. Bożeny Markiewicz przy ulicy Dużej. 

Prywatnie od 25 lat jestem szczęśliwą mężatka i matką dwójki dorosłych już dzieci: Kamila i Agnieszki, a ponad półtora roku temu do mojej rodziny dołączyła synowa Kasia oraz „dzieciątko”, czyli pies rasy Yorkshire Terrier, który jest pełnoprawnym domownikiem.

Uwielbiam spływy kajakowe i piesze wędrówki po górach.

 

Kandyduję do Rady Miasta Marki, ponieważ chciałabym mieć realny wpływ na otaczającą mnie rzeczywistość. Dzięki pracy w szkole oraz pomocy przy organizacji wielu miejskich wydarzeń mam okazję do licznych spotkań z mieszkańcami, którzy dzielą się ze mną swoimi problemami, ale także sukcesami.

Chciałabym wykorzystać to zaufanie podczas pracy w radzie miasta i podnosić jakość życia mieszkańców Marek. Nasze miasto stale się rozwija, powstają nowe placówki edukacyjne, miejsca do rekreacji. Chcę wspierać rozwój Marek i pomagać w zaspakajaniu potrzeb markowian. Otrzymując od Państwa kredyt zaufania będę z pełną determinacją dążyła do realizacji następujących zadań:

  • Budowa miejskiego żłobka i rozbudowa mareckich przedszkoli,
  • Stałe zakupy sprzętu multimedialnego dla mareckich szkół i nowoczesnych pomocy ddyaktycznych oraz organizacja dodatkowych zajęć pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania uczniów,
  • Zwiększenie miejsc do aktywnego wypoczynku (place zabaw dla dzieci, siłownie plenerowe dla seniorów),
  • Uruchomienie nowych tras autobusowych m.in. ulicami Karłowicza i Sobieskiego po zakończeniu modernizacji,
  • Modernizacja dróg w rejonie ulic Sobieskiego i Środkowej,
  • Budowa chodników, bezpiecznych dróg rowerowych i rozwój Mareckiego Roweru Miejskiego o kolejne stacje,
  • Zwiększenie środków na zakup wyposażenia ratowniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach oraz zwiększenie liczby patroli policyjnych, w celu zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców,
  • Przebudowa skrzyżowania ul. Pułaskiego z al. Piłsudskiego w celu usprawnienia wyjazdu z bocznych ulic w tym rejonie.
zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4