facebook.com

Andrzej NADOLSKI

Okręg nr 4 miejsce 5

Szanowni Mieszkańcy Marek,

Nazywam się Andrzej Nadolski, mam 44 lata, od dziewięciu lat jestem mieszkańcem Marek. Mam wspaniałą żonę i dwójkę cudownych synów. Ukończyłem studia na wydziale Elektrotechniki i Automatyki na Politechnice Gdańskiej oraz podyplomowe studia na kierunku Rachunkowość i Finanse w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Zawodowo związany jestem z branżą energetyczną. Jestem analitykiem biznesowym, który nigdy nie poprzestaje na analizie i raportach, ale pragmatycznie dąży do przełożenia ich na działanie, osiąganie celów i wyprzedzanie konkurencji.

W wolnym czasie podróżuję po Polsce i Europie. Jestem kibicem piłkarskim i kiedy tylko mam czas chodzę na mecze piłkarskie.  Uwielbiam kajakarstwo i żeglarstwo. Swoją pasją zarażam też swoich przyjaciół. Co roku organizuję wielki i niezapomniane spływy kajakowe po rzekach Mazur i  Suwalszczyzny.

Jestem typem zadaniowca: jeśli jest zadanie do zrobienia, zapoznaję się z tematem, mobilizuję potrzebnych ludzi oraz środki i doprowadzam do realizacji.

Od wielu lat pracuję i działam społecznie na rzecz mieszkańców Marek. Dobrze znam i rozumiem lokalne problemy i mam wiele pomysłów na ich rozwiązanie. Aktywnie działam na rzecz polepszania warunków mieszkaniowych w okolicach Pustelnika i Strugi. Dzięki mojej intensywnej pracy, udało się doprowadzić do wybudowania, m.in.:

 • oświetlenia ulicznego na ulicach Kurpińskiego i Nałkowskiej
 • wodociągu miejskiego na ulicach Kurpińskiego, Nałkowskiej i Leśmiana
 • wybudowania dróg asfaltowych na ul. Brzechwy i leśnego odcinka ul. Kurpińskiego (odc. Karłowicza - Brzechwy)
 • wybudowania kanalizacji sanitarnej na ulicach Kurpińskiego i Nałkowskiej

Wkrótce, dzięki moim staraniom, sfinalizowana zostanie budowa drogi asfaltowej ul. Kurpińskiego (odc. Brzechwy - Spacerowa).

Moją operatywność i doświadczenie chciałbym wykorzystać do rozwoju pozostałej części Marek. Jeżeli tyle udało mi się zrobić nie będąc Radnym, to co dopiero jeśli nim zostanę!?

 

Mam świadomość, że nowe wyzwania, które stawiam przed sobą do łatwych nie należą, są ambitne i wymagają dużego zaangażowania. Nie przerażają mnie jednak trudności. Mam wiele energii, jestem odważny i skuteczny. Ufam, że przy aktywnym współdziałaniu i właściwej współpracy w Radzie Miasta, uda mi się z powodzeniem zrealizować swój plan.

Wierzę, iż Państwo obdarzycie mnie swoim zaufaniem i 21 października 2018 r. w wyborach samorządowych oddacie właśnie głos na mnie.

Moje propozycje dla mieszkańców Marek

Drogi i chodniki

Po wybudowaniu kanalizacji, przyszedł czas na kompleksową modernizację  dróg. Powinny one mieć nienaganną jezdnię, chodniki, odwodnienie i oświetlenie. Zdaję sobie sprawę, że potrzeby są ogromne, a proces bardzo kosztowny. To trzeba mądrze zaplanować i z głową zrealizować. Wiem jak to zrobić!

 • zwiększenie nakładów na budowę dróg
 • budowa kręgosłupa drogowego Pustelnika i Strugi, łączącego Grunwaldzką z Legionową: ciąg ulic Karłowicza – Sobieskiego - Modrzewiowa
 • budowa chodników w miejscach o wzmożonym ruchu samochodowym, gdzie piesi szczególnie są narażeni na niebezpieczeństwo, m.in. Środkowa, Kurpińskiego
 • nawierzchnia asfaltowa na Kurpińskiego i Dmowskiego

Komunikacja

Obecnie szlak komunikacji miejskiej przebiega głównie w osi al. Piłsudskiego. Wielu mieszkańców do najbliższego przystanku ma ponad 2 km. Chciałbym te odległości zmniejszyć o połowę. Mam gotowy precyzyjny plan na stworzenie w Markach nowego sytemu komunikacji autobusowej.

 • nowa linia ekspresowa do stacji metra Trocka
 • nowe trasy autobusowe, m.in. ul. Graniczna, Środkowa, Kurpińskiego, Karłowicza
 • max odległość z domu do przystanku 900m
 • duża częstotliwość kursowania autobusów
 • darmowe przejazdy dla mieszkańców na terenie Marek liniami lokalnymi „L”

 Edukacja

Marki rozwijają się bardzo dynamicznie, przybywa dzieci i młodzieży. To cieszy. Niestety istniejące szkoły są przepełnione, a to wymaga pilnego budowania nowych szkół.

 • optymalizacja liczby dzieci w SP3 na ul. Pomnikowej przez zmianę granic obwodów szkolnych po wybudowaniu Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego na ul. Wspólnej
 • rozpoczęcie prac nad budową nowej szkoły podstawowej na granicy Pustelnika i Strugi

Sport

Największy marecki klub sportowy Marcovia Marki, gdzie trenuje 500 zawodników, wciąż nie ma boiska ze sztuczną nawierzchnią. Jest ono konieczne dla podniesienia jakości treningów, zwłaszcza w okresie jesienno–wiosennym. Dzięki nowemu boisku, znacząco spadną koszty utrzymania i renowacji boisk trawiastych oraz wynajmu boisk w sąsiednich gminach.

 • pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią
 • hala pneumatyczna „balon” nad boiskiem

Plan zagospodarowania przestrzennego

Widzę pilną potrzebę zmiany planu zagospodarowania przestrzennego.

 • zapisy ograniczające możliwość przypadkowego budowania budynków wielorodzinnych wśród zabudowy domów jednorodzinnych
zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3