facebook.com

Paweł CHOJNOWSKI

Okręg nr 4 miejsce 4

Nazywam się Paweł Chojnowski mam 42 lata i od 12 lat mieszkam w Markach. Mam żonę i dwoje dzieci w wieku 11 i 8 lat. Posiadam wykształcenie wyższe, od ponad 15 lat zajmuję menadżerskie stanowiska w firmach związanych z branżą FMCG.

Do tej pory byłem obserwatorem tego co dzieje się  w mieście, które wybrałem dla siebie i swojej rodziny jako miejsce do życia. Angażowałem się społecznie w różne inicjatywy, jednak nigdy nie kandydowałem w wyborach. Widzę z jakimi codziennymi problemami stykamy się żyjąc w naszych Markach.  Przybywa nam w błyskawicznym tempie mieszkańców, Marki rosną jak na drożdżach, jednak powstaje wiele problemów jak przepełnione szkoły, duża liczba nieutwardzonych dróg i brak chodników ze ścieżkami rowerowymi z prawdziwego zdarzenia.   

Miasto się zmienia - to widać,  jest wiele inicjatyw, ale to ciągle kropla w morzu potrzeb. Nie mamy w naszym mieście miejsca gdzie rodzinnie można spędzić czas wolny w weekendy.  Brakuje nam tętniącego życiem serca tego miasta z kawiarniami, restauracjami i miejscami rozrywki dla naszych dzieci i młodzieży.

W pracy radnego chciałbym się właśnie skupić nad poprawą dróg w moim regionie (w Strudze), chodników i ścieżek rowerowych; nad poprawą bezpieczeństwa szczególnie dzieci, które wracając ze szkół, (SP3 i ZS2) często wracają wieczorami niedostatecznie lub w ogóle nieoświetlonymi ulicami. Idą ulicą, gdyż często nie ma po prostu chodników. Idą drogami nieutwardzonymi omijając kałuże.

Struga to wspaniałe miejsce do życia, co widać po tym, ile osób w ostatnim czasie postanowiło tu zamieszkać. Musimy o te nasze miejsce dbać i starać się je udoskonalać. Dlatego zdecydowałem się kandydować do Rady Miasta Marki, by mieć wpływ na otaczającą nas rzeczywistość i polepszać komfort naszego życia.            

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3