facebook.com

Konrad KRÓL

Okręg nr 3 miejsce 5

Szanowni Państwo,

Nazywam się Konrad Król, mam 33 lata i od urodzenia mieszkam w Markach. Jestem absolwentem Szkoły Podstawowej Nr 3w Markach, a z wykształcenia jestem technikiem ekonomistą.

Od wielu lat jestem ściśle związany z klubem sportowym Marcovia Marki, gdzie za sprawą swojego ojca kontynuuję sportowe tradycje w naszej rodzinie.

Od lipca 2016 roku zasiadam na stanowisku kierownika klubu Marcovia Marki – a wszystko to z miłości do sportu, który jest moją wielką pasją. Z wielką radością obserwuję rozwój piłki nożnej i piłki ręcznej w naszym mieście, a w szczególności najmłodsze roczniki mareckich piłkarzy. Jestem także członkiem stowarzyszenia Projekt Marki, które organizuje liczne akcje sprzątania zbiorników wodnych w Markach oraz zbiórki darów dla potrzebujących rodzin.

Prywatnie wolny czas lubię spędzać wśród rodziny i znajomych. Najlepszym sposobem na relaks jest dla mnie wędkarstwo, któremu staram się poświęcać każdą chwilę.

MÓJ PROGRAM

  • Zostając radnym miasta Marki będę robił wszystko, aby nasze dzieci i młodzież miały jak najlepsze warunki do uprawiania wszelkich form aktywności fizycznej. Stale zwiększająca się liczba mieszkańców wymusza budowę kolejnych obiektów sportowych, aby dać możliwość uprawiania nowych dyscyplin sportowych. Oferta mareckich klubów sportowych wciąż się rozwija. Należy zadbać o to, by młodzi zawodnicy mogli trenować w jak najlepszych warunkach. Jednym z elementów poprawiających naszą bazę sportową będzie na pewno budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią na terenie stadionu miejskiego przy Wspólnej.
  • Dołożę wszelkich starań, aby zagospodarować nasze miejskie lasy w miejsca do aktywnego spędzanie wolnego czasu. Ścieżki biegowe, czy siłownie plenerowe to elementy infrastruktury, które nie są zbyt drogie, a z pewnością są potrzebne mieszkańcom.
  • Dużą wagę będę przykładał do bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na drogach. Bezpieczne i odpowiednio oświetlone przejścia dla pieszych szczególnie w okolicach placówek oświatowych połączone  z zajęciami z zakresu bezpieczeństwa komunikacyjnego, które od kilku lat odbywają się w szkołach i przedszkolach zdecydowanie zwiększą bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.
  • Stan mareckich dróg, mimo zwiększających się nakładów finansowych, wymaga dalszej poprawy. W naszym rejonie konieczna jest modernizacja ulicy Grunwaldzkiej po wybudowaniu kanalizacji sanitarnej i budowa chodnika na brakującym odcinku. Należy zadbać również o ulicę Okólną, która w godzinach szczytu jest małą obwodnicą Marek. By zwiększyć bezpieczeństwo rowerzystów konieczna jest także dalsza rozbudowa dróg rowerowych.
zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12