facebook.com

Marlena STOSIO

Okręg nr 3 miejsce 1

 Drodzy Markowianie,

Nazywam się Marlena Stosio. Jestem jedną z Was. W Markach mieszkam od urodzenia, mam męża i trójkę wspaniałych dzieci. Jestem osobą spełnioną zawodowo – od kilkunastu lat prowadzę działalność gospodarczą na terenie Marek. Moja praca została doceniona i zostałam nagrodzona tytułem „Kobiety z Marką”.

Praca na rzecz innych sprawia mi wiele radości.  Od 2016 roku jestem prezesem Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego. Doświadczenie oraz zaangażowanie członków naszego stowarzyszenia pozwala nam na realizację wielu inicjatyw społecznych. Organizujemy oraz wspieramy projekty z zakresu oświaty, kultury i sportu. Wiele radości daje nam możliwość działalności charytatywnej na rzecz mieszkańców Marek.

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Dzięki państwa zaufaniu i hojności mamy możliwość nagradzać uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i sporcie. Jesteśmy organizatorem wielu wydarzeń kulturalnych i sportowych: biegu Nocny Marek, Spartakiady Rodzinnej, Seniorady, zajęć nordic walking. Wspieramy także najbardziej potrzebujących mieszkańców. Wydajemy gazetę Ekspres Marecki, która nieprzerwanie ukazuje się od 2006 roku, w całości jest poświęcona naszym lokalnym sprawom.

 

Dzięki Państwa zaufaniu w 2014 r uzyskałam mandat radnej miasta Marki. W radzie miasta pełnię funkcję wiceprzewodniczącej Komisji Budżetowo- Gospodarczej i jestem członkiem Komisji Oświaty Kultury i Sportu. W mijającej kadencji największą wagę przywiązywaliśmy do rozwoju bazy oświatowej. Przy ulicy Wspólnej trwa budowa Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego z basenem, salą widowiskową i halą sportową. Rozbudowujemy miejskie przedszkola oraz szkoły podstawowe.  Największe środki w historii miasta przeznaczano także na drogi, jednak ograniczenia w prawie własności, brak możliwości odwodnienia i wiele nieprzewidzianych okoliczności sprawiło, że na niektóre inwestycje musimy poczekać dłużej.

Jednak trzeba przyznać, że dla Marek ta kadencja to krok milowy. Marki zmieniają się na lepsze. Dzięki pierwszej strefie biletowej mieszkańcy płacą zdecydowanie mniej za miejskie autobusy, zmodernizowano wiele ulic, wybudowano nowe drogi rowerowe, zmodernizowano pętlę autobusową przy ulicy Dużej, rozpoczęto remont kamienic. Te i wiele innych działań pokazuje, że można lepiej zarządzać Markami. Miasto pozyskuje środki zewnętrzne, które pomagają nam zrealizować wiele zadań. Pozyskaliśmy ponad 60 mln złotych w ciągu minionych 4 lat. Osiągnęliśmy bardzo dużo w tej kadencji i jeszcze wiele jest do zrobienia.

 

Postanowiłam ponownie ubiegać się o mandat radnej. Będę starała się godnie Państwa reprezentować dbając o interesy mieszkańców i naszego miasta. Liczę na Państwa głos w nadchodzących wyborach samorządowych.

 

Jako radna będę zabiegała o realizację i dokończenie działań w które byłam zaangażowana:

 • budowę ulicy Podgórskiej i drogi do PSZOKu,
 • modernizację dróg gruntowych,
 • uruchomienie wewnętrznej komunikacji autobusowej,
 • budowę miejskiego żłobka,
 • rozwój szkolnictwa średniego w Markach,
 • dalszą modernizację budynków komunalnych,
 • zwiększenie miejsc dla aktywnego wypoczynku dla dzieci, młodzieży oraz seniorów,
 • zagospodarowanie terenu między remizą OSP a Szkoła Podstawową Nr 4 pod rekreację (od dwóch lat trwają działania administracyjne w sprawie pozyskania tego terenu dla miasta),
 • zwiększenie troski o mareckie lasy i zbiorniki wodne w walce przed zaśmiecaniem,
 • rozbudowę miejskiego monitoringu,
 • zwiększenie liczby wydarzeń kulturalnych na terenie Pustelnika 

 Jestem przekonana, że nasze wspólne życie w Markach może być o wiele atrakcyjniejsze, a komfort życia dużo wyższy. Razem możemy dalej zmieniać nasze Marki na lepsze! Proszę Państwa o poparcie w wyborach samorządowych 21 października 2018 roku.

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6