facebook.com

Magdalena LESZCZYŃSKA

Okręg nr 2 miejsce 8

 Szanowni Państwo,

Nazywam się Magdalena Leszczyńska, mam 33 lata. Jestem rodowitą markowianką. Jestem żoną i mamą 10-letniej córki. Obecnie jestem studentką drugiego roku Pedagogiki.

W latach 2016-2018 pełniłam funkcję przewodniczącej Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Markach. W tym czasie byłam zaangażowana w organizację imprez szkolnych z okazji Dnia dziecka, Mikołajek, kiermaszów, balów andrzejkowych i karnawałowych. Dzięki udanej współpracy z  rodzicami, dyrekcją, nauczycielami i pracownikami szkoły udało nam się stworzyć niezapomniane wydarzenia sprawiające radość naszym dzieciom. 

Od dwóch lat aktywnie działam w stowarzyszeniu Projekt Marki współorganizując coroczną zbiórkę zabawek z okazji Dnia Dziecka dla potrzebujących rodzin oraz akcje sprzątania terenów zielonych w Markach, np. wałów rzeki Długiej czy zbiornika Konne.

Lubię pomagać innym, dlatego od dawna angażuję się w organizację wielu przedsięwzięć społecznych na terenie Marek: wspieram marecki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Memoriał Bercika oraz Szlachetną Paczkę.

 

 

Posiadanie dziecka to największa przygoda od życia, ale jednocześnie cud miłości i wielki skarb. Każde dziecko jest ważne i wyjątkowe. Swoją działalność w radzie miasta chciałabym przede wszystkim skupić na polepszaniu warunków życia najmłodszych mieszkańców, którzy są naszą przyszłością. Będę zabiegała o modernizację placów zabaw i miejsc do rekreacji oraz budowę nowych, m.in. w okolicach ulicy Bandurskiego. Chciałabym, aby w Markach było jak najwięcej miejsc do aktywnego wypoczynku dla wszystkich grup wiekowych. Bogata oferta zajęć pozalekcyjnych w szkołach pomoże naszym dzieciom rozwinąć ich pasję i zagospodarować czas wolny.

Konieczna jest poprawa stanu mareckich dróg, budowa nowych chodników i ścieżek rowerowych oraz dalsza rozbudowa bazy oświatowej, by uchronić uczniów przed koniecznością organizacji zajęć na dwie zmiany w szkołach.

   

„Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.”

J. Korczak

 

 

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6