facebook.com

Ewa MICHALAK

Okręg nr 2 miejsce 7

Drodzy Państwo,

21 października 2018 r. odbędą się wybory samorządowe. Kandyduję do Rady Miasta Marki w okręgu nr 2. Kandyduję, ponieważ widzę konieczność wprowadzenia koniecznych zmian, pozwalających bezpiecznie i wygodniej żyć naszym rodzinom. Chcę także zachowania wszystkich pozytywnych działań, które mają miejsce.

Nazywam się Ewa Michalak. Mam 45 lat. Mam męża i dwoje dzieci. Ukończyłam Wydział Neofilologii Romańskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyłam również studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania w zakresie Menedżer Oświaty i Kultury. W 2018 roku ukończyłam studia podyplomowe na kierunkach: Wychowanie do życia w rodzinie oraz Doradztwo zawodowe z coachingiem i pośrednictwo pracy.

Byłam wykładowcą na wyższych uczelniach, na których organizowałam i przeprowadzałam  międzynarodowe egzaminy językowe TELC, akceptowane w krajach Unii Europejskiej, potwierdzające umiejętność porozumiewania się w języku obcym. Wpisana także jestem do ewidencji egzaminatorów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej do egzaminów maturalnych z języka francuskiego. Byłam koordynatorem do spraw studenckich.

Posiadam przygotowanie pedagogiczne. Pracując w szkołach, współorganizowałam konkursy i olimpiady. Przez wiele lat pełniłam także funkcję opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

Praca wykładowcy i pedagoga jest moim powołaniem. Moją pasją jest z kolei jazda na motorze, udział w amatorskich wyścigach samochodowych i podróże po świecie. Uwielbiam czytać książki. Byłam woluntariuszem w Centrum Zdrowia Dziecka, organizowałam akcje charytatywne na rzecz dzieci.

Biorę aktywny udział w działaniach na rzecz naszego miasta i mieszkańców. Uczestniczę w przygotowaniu wielu wydarzeń oraz w akcjach charytatywnych.

Pracując dla wspólnoty lokalnej prowadziłam lekcje języka francuskiego dla Pań z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Angażowałam się także w życie parafii pw. św. Izydora. Byłam główną koordynatorką organizacji obchodów Jubileuszu 100-lecia powstania parafii, prowadziłam także prace przy odnowie kościoła i jego otoczenia. Brałam aktywny udział w organizacji takich wydarzeń jak: Marki Off Road, bieg Nocny Marek, czy Spartakiada Rodzinna.

Nasze miasto rozwija się, przybywa coraz więcej mieszkańców i wymaga działań, które prowadziły by do tego, żeby życie mieszkańców miasta było bezpieczne i dobrze zorganizowane.

Poprawa bezpieczeństwa może się dokonać poprzez stałą rozbudowę systemu miejskiego monitoringu, dofinansowanie zakupu sprzętu ratowniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach oraz zwiększenie liczby policyjnych patroli. Wszyscy chcemy spokojnie wyjeżdżać do pracy i nie bać się o nasz dom. Konieczne jest odnowienie zniszczonych nawierzchni ulic (przede wszystkim ulicy Lisa Kuli), budowa nowych dróg i chodników, instalacja nowoczesnego oświetlenia LED. Moim priorytetem będzie zadbanie o estetykę i czystość w naszym okręgu, który powinien przecież zachować charakter miejsca spokojnego , pełnego zieleni i miejsc do rekreacji dla młodszych i starszych mieszkańców.

W Radzie Miasta Marki chcę w sposób szczególny bronić spraw kobiet, w tym matek wychowujących dzieci.

Szanowni Sąsiedzi, liczę na Wasz głos.

Pozdrawiam serdecznie

Ewa Michalak – kandydatka do Rady Miasta Marki

 

Pani Ewa Michalak dała się poznać jako osoba bezinteresownie angażująca się w działalność na rzecz Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Markach. Między innymi prowadziła bezpłatne zajęcia z języka francuskiego dla mareckich seniorów, angażuje się w przedsięwzięcia społeczne na rzecz mieszkańców Marek, czego przykładem jest współorganizowanie uroczystości Ku Czci Żołnierzy Wyklętych czy też licznych imprez rekreacyjnych dla naszych mieszkańców.

Jest osobą o wysokiej kulturze osobistej o nie tuzinkowym instynkcie społecznym. Nie mamy wątpliwości że Pani Ewa Michalak posiada wszelkie kwalifikacje niezbędne do reprezentowania naszych mieszkańców i zasiadania w Radzie Miasta Marki.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Markach popiera kandydaturę Pani Ewy Michalak.

Ewelina Kryszkiewicz
Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku

 

 Z Ewą Michalak poznałyśmy się w przychodni, przy okazji jej wizyt z dziećmi. Mimo, że dzieci ma już odchowane, to nadal jestem jej bliską znajomą. W jej towarzystwie miło się przebywa. Jest dowcipna i dba o dobre relacje. Jest uczciwa. Myślę, że nie odmówiłaby osobie potrzebującej. Z tego co wiem, z potrzeby serca dbała o pewne starsze, schorowane osoby. U Ewy podoba mi się, że jest śmiała i otwarta. Dobrze czuje się w wystąpieniach publicznych, np. w kościele czy na scenie. Ostatnio grała w przedstawieniu o historii naszego miasta.

Jest osobą o wielu zainteresowaniach, której chce się działać, o której mówi się „gdzie diabeł nie może, tam babę pośle”

Pozdrawiam Bogumiła Szymków
Lekarz Pediatra

 

 Ewa Michalak dała się poznać nie tylko jako w pełni oddany pedagog, ale przede wszystkim jako społecznik od dawna zaangażowany w sprawy naszego miasta. Polecam Państwu tę kandydaturę, bo jestem przekonany, że Ewa Michalak w radzie miasta będzie skutecznie zabiegać o lepsze jutro dla naszych dzieci, rodzin i seniorów.

Jacek Orych
Burmistrz Miasta Marki 

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5