facebook.com

Marek MIELCZAREK

Okręg nr 2 miejsce 6

Szanowni sąsiedzi,

Nazywam się Marek Mielczarek, jestem jednym z Was – jestem  mieszkańcem Marek. Ja i  moja rodzina już od trzech pokoleń  mieszkamy w Markach czując się tu jak w swojej małej ojczyźnie. Jestem szczęśliwym mężem i ojcem dwójki nastoletnich dzieci. Z wykształcenia jestem inżynierem transportu, a z praktyki przedsiębiorcą zawodowo związanym z Markami, ponieważ tu właśnie prowadzę swoja księgarnię.

Od zawsze jestem bacznym obserwatorem tego, co się dzieje dookoła nas w Markach. W swojej pracy codziennie rozmawiam ze starszymi i młodszymi  mieszkańcami naszego miasta i słyszę ich bolączki, narzekania, ich potrzeby  i oczekiwania –  stąd wiem, co trzeba zmienić, a który kierunek działań wzmocnić i przyspieszyć. Działam także społecznie w zarządzie naszego lokalnego klubu sportowego Markowi Biegacze, gdzie wraz z grupą przyjaciół i znajomych krzewimy zdrowy i sportowy styl życia wśród mieszkańców naszego miasta.

Ci z państwa, którzy mnie znają wiedzą, że nie boję się nowych wyzwań i że nie pozostaję obojętny na problemy, jakie stają przed mną i trudności jakie dzieją się wokół. Dlatego też, licząc na państwa zaufanie, postanowiłem w tym roku kandydować do rady miasta, by dla naszego wspólnego dobra wprowadzać  mądre zmiany i dalej  rozwijać nasze miasto.

Mam 44 lata i mnóstwo energii do działania w zespole rady naszego miasta, razem możemy bardzo dużo  – w zespole siła. Chcę godnie i skutecznie reprezentować państwa zabiegając o interesy całych Marek, ale i każdego mieszkańca.

Jako mieszkaniec naszej lokalnej  społeczności  mocno i konsekwentnie będę:

-usilnie zabiegał o poprawę bezpieczeństwa naszych dzieci na ulicach i chodnikach, ale i ochronę naszych domów – ograny bezpieczeństwa muszą być widoczne na ulicach i być skuteczne w działaniu, sam monitoring miejski nie wystarcza;

- poprawiał łatwość i dostępność transportu publicznego  w naszym mieście – darmowa komunikacja wewnętrzna dla mieszkańców liniami lokalnymi jest potrzebna i oczekiwana;

- inicjował dodatkowe zajęcia szkolno-edukacyjne dla naszych dzieci współfinansowane przez urząd miasta;

- wspierał działalność i inicjatywy dla naszych seniorów – organizacja cyklicznych spotkań w CAF3, współfinansowane imprezy kulturalno-oświatowe, dodatkowe rabaty na Marecką Kartę Mieszkańca;

Obiecać można wiele, jednak ważne jest czego się dokona  – wiem że sam mogę dużo ale razem z innymi w skutecznym zespole możemy dokonać bardzo dużo.  

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3