facebook.com

Grzegorz CHWIŁOC-FIŁOC

Okręg nr 2 miejsce 2

Kim jestem?

Nazywam się Grzegorz Chwiłoc-Fiłoc. Jestem prawnikiem, bankowcem, społecznikiem, harcerzem, byłem prezesem Marcovii i radnym mijającej kadencji. Zawodowo zarządzam firmą specjalizującą się w restrukturyzacji trudnych wierzytelności. Prywatnie jestem mężem i szczęśliwym tatą ośmioletniej Basi, markowianki od urodzenia.

Mam 44 lata, jestem absolwentem studiów Master of Business Administration Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie, ukończyłem studia podyplomowe na kierunku „Zarządzanie i Marketing” w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie, jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Wiedzę i doświadczenie zawodowe staram się wykorzystywać w działalności społecznej. Od ponad 27 lat jako instruktor Związku Harcerstwa Polskiego działam na rzecz dzieci i młodzieży. Byłem drużynowym, komendantem szczepu, zastępcą komendanta Hufca Warszawa Praga Północ, przez 8 lat pełniłem funkcję komendanta tegoż hufca, również przez 8 lat byłem przewodniczącym Naczelnego Sądu Harcerskiego ZHP. To dzięki moim staraniom od 2002 roku w Markach sukcesywnie zaczęły powstawać drużyny harcerskie i gromady zuchowe, a uczniowie mareckich szkół mogli uczestniczyć w obozach i zimowiskach.

Przez 10 lat organizowałem letni i zimowy wypoczynek dla najmłodszych mieszkańców prawobrzeżnej Warszawy i Marek. Na kierowanych przeze mnie obozach co roku wypoczywało około 250 zuchów i harcerzy. Widząc uśmiech na buziach dzieci i młodzieży po ich zakończeniu wiedziałem, że w swych działaniach odnoszę sukces. 

Przez 6 lat byłem prezesem Mareckiego Towarzystwa Sportowego „Marcovia 2000”. Kierowany przeze mnie społecznie Zarząd doprowadził do powstania sekcji piłkarek ręcznych, rozwinął działalność drużyn młodzieżowych piłki nożnej chłopców, znalazł finansowanie ze środków pozabudżetowych na rozbudowę stadionu przy ul. Wspólnej 12 (powstały dwa pełnowymiarowe boiska z pełnym odwodnieniem i nawodnieniem), w tym okresie nastąpił  awans do IV ligi drużyny seniorów Marcovii. W efekcie około 200 dziewcząt i chłopców, a także osób dorosłych trenowało regularnie na obiektach Marcovii.

Od ponad 10 lat jako członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego włączam się w przedsięwzięcia służące naszej wspólnocie lokalnej. Spartakiada Rodzinna, Bieg „Nocny Marek”, stypendia dla mareckich uczniów za wybitne osiągnięcia w nauce i w sporcie, mareckie spotkania biznesowe dla rodzimych przedsiębiorców to tylko przykłady naszych inicjatyw dedykowanych dla młodszych i starszych mieszkańców Marek. Od wielu lat opisuję wydarzenia i inwestycje przeprowadzane w naszym mieście na łamach „Ekspresu Mareckiego”, najdłużej ukazującej się lokalnej gazety w Markach wydawanej przez MSG.

Od czerwca 2013 roku nieprzerwanie pełnię służbę na rzecz społeczności lokalnej w Radzie Miasta Marki. Działałem w komisji Rady zajmującej się oświatą i sportem, w komisji zajmującej się sprawami budżetowo-gospodarczymi, aktualnie jestem przewodniczącym Komisji Rewizyjnej, w której m.in. czuwam nad prawidłowością wydatków jednostek miejskich. Przez ostatnie cztery lata jako członek Zespołu ds. Mareckiego Budżetu Obywatelskiego aktywnie propagowałem idee społeczeństwa obywatelskiego w Markach, m.in. byłem inicjatorem Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego w naszym mieście.

Za swoją działalność społeczną zostałem odznaczony przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Brązowym Krzyżem Zasługi, otrzymałem również od Przewodniczącego Związku Harcerstwa Polskiego Srebrny, a następnie Złoty Krzyż Zasługi dla ZHP. 

 

Dlaczego kandyduję?

Kandyduję, ponieważ:

 

  • w mojej ocenie Marki potrzebują dalszego rozwoju, a jako jego mieszkańcy zasługujemy na bezpieczne ulice, osiedla, skomputeryzowane szkoły, nowoczesne przystępne obiekty rekreacyjno-sportowe, drogi, ścieżki rowerowe i chodniki bez koszmarnych dziur,
  • pragnę kontynuować rozpoczęte 4 lata temu zmiany w naszym mieście zmierzające do poprawy jakości życia w naszych Markach,
  • będąc prawnikiem i bankowcem z powodzeniem mogę służyć swoją wiedzą i doświadczeniem Radzie Miasta Marki,
  • znam zasady funkcjonowania rady miasta „od środka”, gdyż przez ostatnie 5,5 roku pełniłem służbę publiczną jako radny,
  • głęboko wierzę, że wspólną systematyczną pracą razem możemy dalej zmieniać na lepsze nasze ulice, szkoły, osiedla, naszą Małą Ojczyznę. 

Chciałbym, aby nasze Marki nie były tylko przedmieściem stolicy, nie stanowiły jedynie sypialni dla osób pracujących, uczących i bawiących się, a nawet robiących zakupy w Warszawie. Marzę o mieście przyjaznym, nowoczesnym, bezpiecznym i czystym.

Szanowni Państwo, te marzenia możemy wcielić w życie. TAK, zmieniamy Marki!

21 października zdecydujmy o dalszych zmianach Marek na lepsze. Liczę gorąco na Państwa głosy!

Po więcej informacji o mnie zapraszam na moją stronę internetową www.chwiloc-filoc.com

Grzegorz Chwiłoc-Fiłoc

marki@chwiloc-filoc.com

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16