facebook.com

Paweł PNIEWSKI

Okręg nr 2 miejsce 1

Szanowni Państwo, Drodzy Sąsiedzi,

Nazywam się Paweł Pniewski. Mam 30 lat i od urodzenia jestem mieszkańcem Marek. Tu się wychowałem, tu ukończyłem szkołę podstawową i gimnazjum, tu od przeszło 10 lat udzielam się społecznie w organizacjach pozarządowych. Nie należę do żadnej partii politycznej. Od blisko 4 lat pracuję w mareckim ratuszu zajmując się sprawami partycypacji obywatelskiej oraz promocji miasta.

Odpowiadam za przebieg konsultacji społecznych w ramach budżetu obywatelskiego, współpracę z organizacjami pozarządowymi i nieformalnymi grupami mieszkańców. Koordynuję pracę Mareckiej Rady Seniorów oraz przygotowuję coroczną sesję Młodzieżowej Rady Miasta. Reprezentuję również nasze miasto w Komisji Partnerstwa i Dialogu Związku Miast Polskich. Wcześniej doświadczenie zawodowe zdobywałem pracując m.in. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Miejskim Ośrodku Kultury w Kobyłce.

Zadania na rzecz środowiska zrealizowane dzięki inicjatywie „EkoMarki”, Marecki Budżet Obywatelski, Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego, Kreatywne Strefy Gier Chodnikowych, Podwórka Nivea, to tylko niektóre przykłady działań zrealizowanych wspólnie z Wami - Mieszkańcami w mijającej kadencji. Pracując w urzędzie miasta angażowałem się w realizację wielu działań mających na celu poprawę komfortu życia mieszkańców naszego rejonu, m.in.: uczestniczyłem w negocjacjach w sprawie objęcia Marek pierwszą strefą biletową oraz brałem udział w procesie inwestycyjnym rozbudowy Szkoły Podstawowej Nr 1.

W latach 2010-14 pełniłem funkcję radnego miasta Marki. Skutecznie zabiegałem wówczas o: budowę kompleksu sportowego przy SP1, termomodernizację placówek oświatowych, zaprojektowanie kompleksu edukacyjnego przy ul. Wspólnej z basenem, halą sportową i salą widowiskową, nowe sygnalizatory świetlne i przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Okólnej i Bandurskiego.

W działania społeczne zaangażowany jestem od wielu lat. Jestem prezesem stowarzyszenia Grupa Marki 2020 oraz wiceprezesem Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego. Przez ponad 15 lat byłem członkiem służby liturgicznej parafii św. Izydora. Od 2008 roku jestem redaktorem najstarszej gazety lokalnej ukazującej się w naszym mieście – Ekspresu Mareckiego.  Działając na rzecz naszej lokalnej społeczności spotkałem mnóstwo wspaniałych zaangażowanych ludzi, z którymi mam przyjemność tworzyć wiele projektów społecznych, m.in.:

 • · TAK dla Obwodnicy Marek (akcja społeczna na rzecz budowy mareckiej obwodnicy),
 • · Św. Mikołaj mieszka w Markach (dzięki ofiarności darczyńców co roku przygotowujemy około stu paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących młodych mieszkańców Marek),
 • · Świetlik mój przyjaciel (w ciągu pięciu lat rozdystrybuowaliśmy wśród uczniów mareckich szkół podstawowych ponad 13 tys. zestawów odblasków),
 • · Zostaw 1% w Markach (co roku zachęcamy, by rozliczając się z urzędem skarbowym przekazywać 1% podatku mareckim organizacjom pożytku publicznego),
 • · Bieg Nocny Marek (od pierwszej edycji tej największej imprezy biegowej w powiecie wołomińskim jestem szefem Biura Zawodów),
 • · wymiana uczniowska z polskim Gimnazjum im. W. Syrokomli w Wilnie (od 2012 roku odbyło się 7 wymian młodzieży),

Prywatnie kocham podróże i dobrą kuchnię. Każdą wolną chwilę staram się przeznaczyć na odkrywanie nowych miejsc, kultur i smaków. Od niedawna prowadzę podróżniczego bloga o nazwie Pasibrzuch w podróży.

Zapraszam na moją stronę internetową www.pawelpniewski.com.pl, na której od ośmiu lat dokumentuję swoja działalność społeczną i samorządową.

Moje priorytety dla Marek:

 • · uruchomienie miejskiego żłobka i rozbudowa placówek przedszkolnych,
 • · zaprojektowanie nowej szkoły podstawowej dla Marek południowych,
 • · informatyzacja szkół, promocja wymian uczniowskich i klas dwujęzycznych,
 • · przyspieszona linia autobusowa do warszawskiego metra,
 • · modernizacja miejskich przystanków autobusowych,
 • · rozwój wewnętrznej darmowej komunikacji autobusowej,
 • · modernizacja kluczowych ulic w naszym rejonie: Bandurskiego, Lisa Kuli, Okólnej, Mickiewicza, Kościuszki oraz polepszenie standardu dróg gruntowych,
 • · budowa bezpiecznej drogi rowerowej wzdłuż Alei Piłsudskiego,
 • · utworzenie Mareckiego Programu Profilaktyki Zdrowotnej – dofinansowanie szczepień dla noworodków oraz badań specjalistycznych dla seniorów,
 • · budowa placu zabaw na terenie Szkoły Podstawowej Nr 1,
 • · powołanie Młodzieżowej Rady Miasta,
 • · budowa centralnego miejsca rekreacji dla mieszkańców przy Sportowej,
 • · dalsza modernizacja kamienic osiedla Briggsów

Praca na rzecz lokalnej społeczności jest dla mnie zaszczytem, a wykonywane zadania i realizacja wielu inicjatyw sprawia mi ogromną satysfakcję. Nie obiecuję Państwu rzeczy nierealnych. Mój program jest racjonalny i możliwy do realizacji w ciągu najbliższych pięciu lat. Przez ostatnie lata udowodniłem, że jestem skuteczny w działaniu i profesjonalnie podchodzę do powierzonych mi zadań. Tę skuteczność chciałbym wykorzystać  w pracy radnego w nadchodzącej kadencji. Jeśli, dzięki Państwa głosom, uzyskam mandat radnego będę często organizował swoje dyżury w szkołach, by być jak najbliżej mieszkańców, a mój telefon i adres mailowy będą jak dotychczas dostępne dla każdego.

Zapraszam na moją stronę internetową www.pawelpniewski.com.pl, na której od ośmiu lat dokumentuję swoja działalność społeczną i samorządową.

Paweł Pniewski
tel. 509 815 123, e-mail: pniewski.pawel@gmail.com

Popierają mnie...

Popieram kandydaturę Pana Pawła Pniewskiego w wyborach do Rady Miasta Marki. Z Panem Pawłem od kilku lat współpracuję przy organizacji uroczystości patriotycznych w Markach, które zawsze stoją na wysokim poziomie. Jako mareccy kombatanci zawsze możemy liczyć na jego pomoc.
por. Leopold Kielak
, Przewodniczący Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych  w Markach

Paweł Pniewski ma prawdziwą duszę społecznika. Kipi kreatywnością, co udowodnił zarówno jako radny ubiegłej kadencji przygotowując chociażby nowe inicjatywy dla mareckiej młodzieży, pracownik urzędu oraz jako członek lokalnych stowarzyszeń.  Jego pomoc przy organizacji miejskich imprez jest nieoceniona. Jego ogromny wkład w akcję „TAK dla obwodnicy Marek” bez wątpienia przyczynił się do przyspieszenia realizacji tej wyczekiwanej od lat inwestycji.
Jacek Orych, Burmistrz Miasta Marki

Popieram Pawła Pniewskiego, bo wiem, że potrzeby mieszkańców przedkłada ponad własny interes. Jest typem społecznika, zaangażowanym w lokalne sprawy Marek, włącza się aktywnie m.in. w wydarzenia kulturalne i te o charakterze patriotycznym, wspieram mareckich seniorów, koordynuje pomoc rodzinie Polaków sprowadzonych do Marek z Kazachstanu. Charakteryzuje go skromność, na sukces, który postrzega jako rozwój miasta i zadowolenie mieszkańca, pracuje po cichu. Jako doświadczony urzędnik zna zasady funkcjonowania samorządu, jego atutem jest  także znajomość procesów legislacyjnych. Z pewnością jest merytorycznie przygotowany do reprezentowania interesów mieszkańców  w Radzie Miasta Marki.
Henryka Kruszewska, prezes Koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Markach, współzałożycielka Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Markach

Pawła opisać w trzech zdaniach jest naprawdę trudno, bo wiele robi… Kiedy jest jakiś problem i potrzeba coś załatwić wśród społeczników często pada zdanie: „Zadzwoń do Pawła on Ci pomoże”. I to jest prawda! Te słowa bardzo dobrze opisują go jako człowieka. Zawsze pomocny, zawsze chętny, zawsze obecny. Praktycznie każda marecka impreza lub wydarzenie ma jego wkład – bezpośredni lub pośredni. Części z nich jest głównym koordynatorem. Od lat angażuje się w sprawy Marek i zna problemy mieszkańców. Jest też merytorycznie przygotowanym i sprawnym samorządowcem. Postawcie na młodość i profesjonalizm. Paweł będzie świetnym radnym!
Artur Rogiński, społecznik, wieloletni członek Rady Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Stefana Roweckiego-Grota

Dlaczego warto zagłosować na Pawła? Cóż, Paweł jest człowiekiem czynu i działania… żyje i ułatwia życie innym. Odkąd go znam zamienia słowa w czyn.  Zainicjował  wiele projektów, dzięki którym Marki pozyskały znaczne fundusze na rozwój.  Posiada praktyczną wiedzę  i umiejętności  niezbędne w administracji samorządowej.
Małgorzata Waszewska
, społecznik, przedsiębiorca,
nagrodzona tytułem „Kobieta z Marką 2017” w kategorii przedsiębiorczość

Pan Paweł Pniewski zawsze dobrze doradzi i pomoże. Potrafi załatwić najtrudniejsze sprawy i przyśpieszyć ich załatwienie. Pan Paweł jest zainteresowany tym, co się dzieje w Markach i dużo robi dla poprawy bezpieczeństwa. Jako Prezes Klubu Rowerowego Trybik wielokrotnie spotykałem go na naszych rajdach i imprezach, które zawsze wspierał. Chętnie włącza się również w inicjatywy sprzyjające promowaniu bezpieczeństwa na naszych drogach.
Paweł Paczek
, prezes Klubu Rowerowego „Trybik”

Znam Pawła od wielu lat. Poznaliśmy się w służbie liturgicznej. Młody i pełny energii. Od zawsze dawał się poznać jako osoba zaangażowana i w pełni oddana sprawie. Zawsze chętny do pomocy. Zawsze można na niego liczyć. Aktywny społecznie, wiele razy pokazywał jak bardzo zależy mu na bezpieczeństwie i rozwoju naszego miasta. Zna problemy mieszkańców i naszego okręgu. Jestem pewien że Paweł jest osobą godną zaufania i wiem, że głos na niego oddany na pewno będzie owocny dla naszego miasta.
Bartłomiej Paciorek
, wieloletni członek służby liturgicznej parafii św. Izydora

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13