facebook.com

Anna CHOJECKA

Okręg nr 1 miejsce 3

 Drodzy Sąsiedzi,

 Nazywam się Anna Chojecka, z domu Szczęsna. Mam 54 lata i jestem rodowitą mieszkanką naszego miasta. Z rodzinnego domu wyniosłam szacunek dla tradycyjnych wartości, którymi kieruję się w życiu i pracy.  Jestem szczęśliwą żoną        i matką dwójki dzieci. Od 22 lat pracuję w szkole, obecnie jako nauczyciel bibliotekarz w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego. Pracowałam również jako wychowawca świetlicy i instruktor kulturalno-oświatowy w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego. Lubię pomagać ludziom, dlatego chętnie biorę udział w wielu akcjach społecznych i charytatywnych na terenie Marek. Od wielu lat jestem członkiem sztabu Wielkiej Orkiestry Świąteczny Pomocy w Markach. Wspieram organizację Narodowego Czytania, pikników rowerowych oraz licznych konkursów dla dzieci i młodzieży. Jako członek stowarzyszenia Projekt Marki angażuję się w działania charytatywne, by wspierać potrzebujących mieszkańców naszego miasta.

  W ciągu ostatnich lat nasze miasto przeszło dużą przemianę, ale nadal są problemy, które mam nadzieję rozwiązać, jeśli obdarzycie mnie Państwo swoim zaufaniem. Jestem przekonana, że w Markach mogą nastąpić dalsze zmiany, które wyjdą naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców.

Niewątpliwie największą bolączką naszego rejonu miasta są drogi, których nawierzchnia pozostawia wiele do życzenia. Zmodernizowano bardzo uczęszczaną ulicę Zagłoby, rozpoczął się remont ulic Sosnowej i Kościuszki. W kolejnej kadencji pora na modernizację ulic przyległych do tych ważnych ciągów komunikacyjnych. Jeśli zostanę radną, będę zabiegała o budowę lub przebudowę takich ulic jak: Wołodyjowskiego, Kordeckiego, Wiśniowieckiego, Podolskiej oraz ulic przyległych do ulicy Zagłoby, Leśnej i Szkolnej. Trzeba zwrócić uwagę, że w naszym rejonie mamy dziś bardzo dużo dróg gruntowych, na których nie da się wybudować kanalizacji deszczowej, co musi ulec zmianie.

Jako radna będę zabiegała o zwiększenie nakładów na tereny rekreacji i miejską zieleń, Będę dążyła do tego, aby nasze miasto było przyjazne dla mieszkańców.

Po rozbudowie Szkoły Podstawowej Nr 1 należy rozpocząć projektowanie nowej szkoły dla Marek południowych przy ulicy Żeromskiego, ponieważ liczba mieszkańców i uczniów rośnie z roku na rok.  

Ważną kwestią jest dla mnie również ład przestrzenny naszego miasta, czyli dbanie o to, aby zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego uniemożliwiały budowę wysokich bloków mieszkalnych w bezpośrednim sąsiedztwie domów jednorodzinnych.

 Wierzę, że korzystając z wiedzy i doświadczenia mieszkańców możemy żyć  

w mieście zadbanym i bezpiecznym, dlatego będę się wsłuchiwała w Państwa głos. Bardzo sobie cenię bezpośredni kontakt z ludźmi, a praca w szkole daje mi możliwość odbycia wielu rozmów na temat naszych mareckich spraw. Jeśli oddacie Państwo na mnie swój głos i powierzycie mi zaszczytną funkcję radnej miasta Marki, będę organizowała dyżury w szkołach, by być do Państwa dyspozycji.

 

Dziękuję za każdy Państwa głos!

 

 

Anna Chojecka to osoba kreatywna, która od dawna angażuje się społecznie w życie naszego miasta. Wierzę, że jeśli obdarzycie ją Państwo zaufaniem, z wielkim zapałem i odpowiedzialnością będzie pełniła funkcję radnej, by polepszać jakość życia mieszkańców.

 Jacek Orych, Burmistrz Miasta Marki

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3