facebook.com

O nas

Tak, zmieniamy Marki

Jesteśmy jak lokomotywa, która ruszyła ze stacji i nabiera prędkości. Znaleźliśmy się na właściwym torze, ale to od Państwa zależy, czy nadal na nim będziemy i z jaką prędkością pojedziemy dalej.

Cztery lata temu szliśmy do wyborów z hasłem „Tak, możemy lepiej”. Obiecywaliśmy Wam, że obudzimy miasto z inwestycyjnego marazmu. I tak się stało, bo z roku na rok inwestycji jest coraz więcej. Choć wcale nie było łatwo. Gdy w 2014 r. Jacek Orych został burmistrzem Marek, przeżył niemiłe zaskoczenie. Projekty inwestycji pozostawione przez poprzedników można było policzyć na palcach jednej ręki. Bezzwłocznie zakasaliśmy rękawy, czego efektem są zmiany, które już widzicie w różnych częściach miasta.Zmodernizowaliśmy prawie 40 ulic. Rozbudowaliśmy szkołę podstawową przy Okólnej. Budujemy Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne przy Wspólnej. Siedem zabytkowych kamienic Briggsów odzyskało blask. Za pieniądze unijne zbudowaliśmy bądź budujemy drogi rowerowe oraz parkingi. Od tego roku markowianie mają własne miejsce spotkań – Fabryczną 3. Wprowadziliśmy też: pierwszą strefę biletową, która przyniosła mieszkańcom spore oszczędności w domowych budżetach oraz bon żłobkowy – ułatwienie dla pracujących rodziców.

To tylko kilka przykładów z długiej listy zrealizowanych lub rozpoczętych inwestycji oraz projektów społecznych. Gdybyśmy chcieli nawiązywać do historii Marek, porównalibyśmy naszą dotychczasową działalność do lokomotywy, która ruszyła ze stacji i nabiera prędkości. Znaleźliśmy się na właściwym torze, ale to od Państwa zależy, czy nadal na nim będziemy i z jaką prędkością pojedziemy dalej. Nie chcielibyśmy powtórzenia sytuacji, w której część radnych potrafiła zagłosować przeciw lub wstrzymać się od głosu w sprawie ważnych dla różnych rejonów Marek inwestycji.

W tym roku aktywnych, pracowitych i troszczących się o przyszłość Marek kandydatów skupił Komitet Wyborczy Wyborców Burmistrza Jacka Orycha.

Co tu dużo mówić – to najlepsi z najlepszych. Od wielu lat angażują się w życie miasta, a nie tylko uaktywniają się przed wyborami. Są wśród nich osoby z ogromnym doświadczeniem jak i te, które wniosą do nowej Rady Miasta powiew młodości i dynamiki. Są wśród nich rodowici markowianie, jak i ci, którzy przybyli do tego miasta, by wspólnie je budować. Są dalecy od udziału w politycznym zgiełku – to ludzie czynu, a nie jałowych dyskusji. Są tacy, którzy od początku popierali obecnego burmistrza, jak i Ci, którzy się do niego przekonali w trakcie kadencji. Dziś łączy ich wspólne hasło wyborcze – „Tak, zmieniamy Marki”!

Bo nie ma co ukrywać, że pracy jest jeszcze bardzo dużo. Pokazaliśmy już, że potrafimy wprowadzać na rzecz mieszkańców oczekiwane przez nich zmiany. A w kolejnej kadencji zmodernizujemy następny, pokaźny pakiet ulic. Część z nich jest już zaprojektowana, część jest w fazie projektowania. Postaramy się również wprowadzić długo oczekiwaną wewnętrzną komunikację – tak, aby miejski autobus kursował po wschodniej i zachodniej stronie miasta. Będziemy pamiętać o naszej przeszłości, modernizując miejsca o znaczeniu historycznym. Zrealizujemy też projekty rekreacyjne i sportowe – by nikt nie miał prawa mówić o Markach, że są tylko sypialnią, w której nie ma co robić.

Zapraszamy 21 października na głosowanie w najważniejszych wyborach dla Marek. Od Państwa zależy, jaki kierunek obierzemy.